انواع درمانهای کمردرد

درمانهای اولیه کمردرد
درمانهای اولیه کمردرد
آوریل 9, 2022
درمان فتق دیسک کمر چیست؟
درمان فتق دیسک کمر چیست؟
می 22, 2022
نمایش همه

انواع درمانهای کمردرد

انواع درمانهای کمردرد

انواع درمانهای کمردرد

انواع درمانهای کمردرد

درمان کمردرد اغلب به زمان نیاز دارد. اکثر افراد با استراحت و اجتناب از فعالیت هایی که به کمر فشار وارد می کنند، بهبود می یابند. درمان های دیگر ممکن است برای کاهش درد و بازیابی عملکرد ستون فقرات یا عضلات پشت استفاده شود.

کمردرد معمولاً با استراحت و استفاده از یخ و گرما تسکین می یابد. ممکن است از مسکن های بدون نسخه یا نسخه ای نیز استفاده شود. فیزیوتراپی می‌تواند به سرعت بهبودی کمک کند، در حالی که جراحی معمولاً برای زمانی در نظر گرفته می‌شود که تمام گزینه‌های درمانی دیگر تمام شده باشند.

مراقبت از خود
استراحت، استفاده از یخ و استفاده از گرما می تواند به کاهش کمردرد و احتمالاً تسریع روند بهبود کمک کند. یخ می تواند به کاهش تورم کمک کند، در حالی که گرما جریان خون را افزایش می دهد و به آرامش بافت ها کمک می کند

البته به خاطر داشته باشید که استراحت لزوماً به معنای استراحت طولانی مدت در رختخواب نیست. فعالیت بدنی کم شدت برای کمک به کوتاه کردن زمان بهبودی مهم است.

داروها
اگر استراحت و استفاده از یخ و گرما برای کاهش درد شما کافی نباشد، ممکن است داروها تجویز شوند. دو مورد از رایج ترین آنها، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی بدون نسخه (NSAIDs) و شل کننده های عضلانی تجویزی هستند.

تزریق‌های اپیدورال نخاعی، که در آن استروئیدها به فضای اطراف ستون فقرات شما تزریق می‌شود، ممکن است برای درمان سیاتیک و اسپوندیلولیستزیس استفاده شود. برای آرتروز ستون فقرات، اگر درد شدید باشد، می‌توان از تزریق استروئید در مفصل نخاعی استفاده کرد.

دیگر انواع درمانهای کمردرد

فیزیوتراپی
همچنین ممکن است پزشک فیزیوتراپی را برای کمک به تقویت و کشش عضلات کمر، بهبود تحرک و کاهش کمردرد توصیه کند. ورزش‌های کم‌ضرر مانند پیاده‌روی، شنا یا دوچرخه‌سواری می‌توانند به بهبود دامنه حرکتی و انعطاف‌پذیری شما کمک کنند.

طب مکمل و جایگزین
برخی از نمونه‌هایی از درمان‌های مکمل مورد استفاده برای کاهش کمردرد عبارتند از: 

  • ماساژ درمانی
  • طب سوزنی
  • تایچی
  • یوگا
  • مراقبت های کایروپراکتیک

جراحی ستون فقرات
جراحی ستون فقرات مختص افرادی است که با درمان غیر جراحی تسکین علائم کافی را دریافت نمی کنند و درد به خوبی با مطالعات تصویربرداری توضیح داده شده است.

شرایطی وجود دارد که ممکن است جراحی برای آنها مفید باشد، مانند شرایطی که ثبات ستون فقرات را تضعیف می کند.

جراح ستون فقرات می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا جراحی گزینه مناسبی برای شما است و چه خطراتی در آن وجود دارد.

جلوگیری از کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین بیماری هایی است که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد. راه هایی برای پیشگیری یا جلوگیری از بدتر شدن آن وجود دارد.

  • حفظ وزن سالم
  • ورزش منظم همراه با فعالیت های کم تاثیر برای تقویت عضلات مرکزی بدن
  • تمرین وضعیت بدنی خوب و مکانیک بدن (به عنوان مثال، بلند کردن با زانو)
  • خوابیدن روی تشکی که از ستون فقرات حمایت می کند
  • ترک سیگار (مواد شیمیایی موجود در دود تنباکو باعث خراب شدن دیسک های ستون فقرات می شود)

 

کلمات مرتبط :

انواع درمانهای کمردرد – بهترین درمان کمردرد – فیزیوتراپی در درمان کمردرد – فیزیوتراپی خوب در شریعتی – فیزیوتراپی در میرداماد