اوزون تراپی برای آرتروز دست

درمان فتق دیسک گردن با فیزیوتراپی
درمان فتق دیسک گردن با فیزیوتراپی
دسامبر 6, 2022
اوزون تراپی برای درمان آرتروز
اوزون تراپی برای درمان آرتروز
دسامبر 12, 2022
نمایش همه

اوزون تراپی برای آرتروز دست

اوزون تراپی برای آرتروز دست

اوزون تراپی برای آرتروز دست

اوزون تراپی برای آرتروز دست

آرتروز دردناک در هر یک از مفاصل شما به اندازه کافی بد است، اما زمانی که دستان شما را تحت تاثیر قرار دهد، می تواند به ویژه مشکل ساز شود. از این گذشته، شما از دستان خود برای کارهای روزانه بیشماری استفاده می کنید ، از نگه داشتن و گرفتن اشیا گرفته تا نوشتن، خیاطی، باز کردن درها، کار با ابزار، تایپ کردن، و حتی خوردن و نوشیدن.

آرتروز دست نه تنها باعث درد، تورم و سفتی می شود، بلکه می تواند استفاده از دستان شما را نیز بسیار دشوار کند.

گزینه های درمانی شما به نوع و مرحله آرتروز شما و سایر عوامل بستگی دارد ، مانند تعداد مفاصل تحت تأثیر قرار گرفته، سن شما و سطح فعالیت شما. گزینه‌های درمانی سنتی برای آرتروز دست عبارتند از: آتل‌ بندی، مسکن‌ ها، تزریق کورتیزون، فیزیوتراپی و جراحی.

یک جایگزین ایمن تر، کم تهاجمی و بالینی اثبات شده برای درمان آرتریت دست، اوزون درمانی با اکسیژن است.

اوزون تراپی برای آرتروز دست

اوزون یک مولکول اکسیژن فوق‌شارژ است که بیش از یک قرن است که برای درمان انواع بیماری‌ های پزشکی از جمله درد مفاصل استفاده می‌شود. اکسیژن اوزون پزشکی (O3) یک گاز نسبتا بی رنگ است و هر مولکول از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است.

اوزون تراپی به عنوان جایگزین ایمن‌ تر و مؤثرتر برای درمان‌ های تزریقی متداول و جایگزینی برای جراحی‌های خطرناک برای اختلالات اسکلتی عضلانی، از جمله:

  • آرتریت روماتوئید (RA)
  • سندرم فاست- مفصل کمری
  • بورسیت سابکرومیال
  • سندرم تونل کارپال
  • آرتروز مفاصل
  • بورسیت هیپ
  • کپسولیت چسبنده شانه (شانه یخ زده)
  • فتق دیسک
  • اختلال مفصل گیجگاهی فکی (TMJ در فک)

اوزون تراپی در درمان آرتروز دست بسیار خوب عمل می کند. این یک روش روتین و سرپایی است که بدون بیهوشی یا بستری انجام می شود.

نشان داده شده است که تزریق اوزون اکسیژن توسط پزشک به دست شما درد آرتروز را کاهش می دهد و به بازیابی عملکرد طبیعی دست کمک می کند. برای کسانی که می خواهند از جراحی برای درمان بیماری خود اجتناب کنند، اوزون درمانی اکسیژن یک جایگزین مناسب ارائه می دهد.

 

اگر از آرتروز مزمن دست یا درد در سایر مفاصل یا عضلات رنج می‌برید و به دنبال راه‌حل‌های غیرجراحی برای تسهیل درمان هستید، وقت آن رسیده است که درمان‌های تزریق اوزون را بررسی کنید. اوزون تراپی برای آرتروز دست در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در ظفر توسط متخصص ارتوپد انجام می گیرد.