اوزون تراپی برای درمان آرتروز توسط جراح ارتوپد در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود.

آرتروز یا همان استئوآرتریت که یکی از انواع آرتریت است سبب التهاب، گرما، سفتی و درد در مفاصل آسیب دیده (دست، مچ، آرنج، شانه، گردن، باسن، زانو، مچ پا یا پا) می شود.

هدف درمان از بین بردن این علائم است. در حال حاضر یکی از موثرترین آنها اوزون تراپی است. به کاهش درد و التهاب کمک می کند و همچنین سیستم ایمنی را تقویت می کند ، عوارض جانبی ندارد و کیفیت زندگی بیمار را بهبود می بخشد.

اوزون تراپی برای درمان آرتروز

درمان آرتروز باید چند وجهی باشد. در یک طرف، داروهایی برای کند کردن پیشرفت تخریب مفصل، تسکین درد و کاهش التهاب وجود دارد. اگرچه آنها می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند، اما به طور فزاینده ای در حال بهبود هستند و اگر بیماران از دستورالعمل های پزشک خود پیروی کنند، نباید ظاهر شوند.

یکی دیگر از درمان های نشان داده شده برای آرتروز، استفاده از آتل یا سایر محصولات ارتوپدی برای بهبود فوری مشکل مفصل است.

اوزون تراپی نیز یکی از روشهای درمانی نوین است که به درمان آرتروز مفصلی بخصوص آرتروز زانو و مچ دست کمک می کند.

فواید اوزون تراپی

اوزون درمانی تکنیکی است که بر اساس استفاده از غلظت اکسیژن و ازن است. این ترکیب به سرعت در بدن حل می شود و با مولکول ها در تماس است و استرس اکسیداتیو حاد ایجاد می کند. این فواید زیادی دارد:

  • با افزایش ظرفیت انتقال اکسیژن، اکسیژن رسانی بافت را بهبود می بخشد.
  • اثر ضد پلاکتی
  • سیستم آنتی اکسیدانی بدن را بهبود می بخشد.
  • اثرات باکتری کش و ضد عفونی کننده.
  • این به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با عفونت ها و بیماری های خود ایمنی کمک می کند.

علاوه بر این فواید برای درمان استئوآرتریت، اوزون تراپی در بسیاری از موارد امکان کاهش مصرف دارو را فراهم می کند. ناگفته نماند که بهبودی سریعتر می شود. و با شروع احساس بهتر، وضعیت ذهنی بیماران نیز بهبود می یابد. این به آنها امکان می دهد زودتر به فعالیت های روزمره خود بازگردند که کیفیت زندگی آنها را افزایش می دهد. همچنین به دلیل اینکه اوزون درمانی شامل استفاده از دارو نمی شود، عوارض جانبی ندارد و با سایر داروها تداخل ندارد.

همه اینها توضیح می دهد که چرا اوزون درمانی به طور فزاینده ای برای درمان بیماری های خود ایمنی و شرایط با التهاب مزمن مانند آرتروز استفاده می شود. در واقع از آن برای درمان سایر اختلالات مانند فتق دیسک، کمردرد و گردن نیز استفاده می شود. این یک تکنیک سریع، موثر و بدون درد است. و می توان آن را به صورت سرپایی استفاده کرد، موارد منع مصرف بسیار کمی دارد و اگر توسط متخصص ارتوپد انجام شود، عارضه ای ایجاد نمی کند.