اوزون تراپی در درمان آرتروز

درمان هرنی دیسک کمر
درمان هرنی دیسک کمر
نوامبر 29, 2022
درمان فتق دیسک گردن با فیزیوتراپی
درمان فتق دیسک گردن با فیزیوتراپی
دسامبر 6, 2022
نمایش همه

اوزون تراپی در درمان آرتروز

اوزون تراپی در درمان آرتروز

اوزون تراپی در درمان آرتروز

اوزون تراپی در درمان آرتروز یکی از روشهای نوین و موثر درمان آرتروز مفاصل است که در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه توسط جراح ارتوپد و مفاصل انجام می گیرد.

آرتروز باعث التهاب، گرما، سفتی و درد در مفاصل آسیب دیده (دست، مچ، آرنج، شانه، گردن، باسن، زانو، مچ پا یا پا) می شود. هدف درمان از بین بردن این علائم است. در حال حاضر یکی از موثرترین آنها اوزون تراپی است. به کاهش درد و التهاب کمک می کند و همچنین سیستم ایمنی را تقویت می کند، سه ویژگی آرتروز و عوارض جانبی ندارد و کیفیت زندگی بیمار را بهبود می بخشد.

اوزون تراپی در درمان آرتروز

درمان آرتروز باید چند وجهی باشد. در یک طرف، داروهایی برای کند کردن پیشرفت تخریب مفصل، تسکین درد و کاهش التهاب وجود دارد. اگرچه می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند، اما به طور فزاینده ای در حال بهبود هستند و اگر بیماران از دستورالعمل های پزشک خود پیروی کنند، نباید ظاهر شوند.

یکی دیگر از درمان های نشان داده شده برای آرتروز، استفاده از آتل یا سایر محصولات ارتوپدی برای بهبود فوری مشکل مفصل است. 

فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی مهم ترین بخش از درمان غیرجراحی آرتروز هستند که در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در شریعتی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

فواید اوزون تراپی

اوزون درمانی تکنیکی است که بر اساس استفاده از غلظت اکسیژن و ازن است. این ترکیب به سرعت در بدن حل می شود و با مولکول ها در تماس است و استرس اکسیداتیو حاد ایجاد می کند. این فواید زیادی دارد:

  • با افزایش ظرفیت انتقال اکسیژن، اکسیژن رسانی بافت را بهبود می بخشد.
  • اثر ضد پلاکتی
  • سیستم آنتی اکسیدانی بدن را بهبود می بخشد.
  • اثرات باکتری کش و ضد عفونی کننده.
  • این به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با عفونت ها و بیماری های خود ایمنی کمک می کند.

علاوه بر این فواید برای درمان آرتروز، اوزون تراپی در بسیاری از موارد امکان کاهش مصرف دارو را فراهم می کند. ناگفته نماند که بهبودی سریعتر می شود و با شروع احساس بهتر، وضعیت ذهنی بیماران نیز بهبود می یابد. این به آنها امکان می دهد زودتر به فعالیت های روزمره خود بازگردند که کیفیت زندگی آنها را افزایش می دهد. همچنین به دلیل اینکه اوزون درمانی شامل استفاده از دارو نمی شود، عوارض جانبی ندارد و با سایر داروها تداخل ندارد.

همه اینها توضیح می دهد که چرا ازن درمانی به طور فزاینده ای برای درمان بیماری های خود ایمنی و شرایط با التهاب مزمن مانند آرتروز استفاده می شود. در واقع از آن برای درمان سایر اختلالات مانند فتق دیسک، کمردرد و گردن درد نیز استفاده می شود. این یک تکنیک سریع، موثر و بدون درد است. و می توان آن را به صورت سرپایی استفاده کرد، موارد منع مصرف بسیار کمی دارد و اگر توسط متخصص ارتوپد انجام بگیرد با حداقل و یا بدون عارضه جانبی خاصی است.

 

کلمات مرتبط :

اوزون تراپی در درمان آرتروز – بهترین درمان آرتروز – درمان آرتروز زانو با تزریق اوزون – فیزیوتراپی در شریعتی