اوزون تراپی دیسک گردن نوعی روش غیرجراحی با کمترین تهاجم در درمان بیرون زدگی دیسک گردن است که توسط جراح ارتوپد انجام می گیرد.

انتخاب درست بیمار و اینکه آیا این روش برای وی مناسب است یا خیر نقش مهمی در موفقیت آمیز بودن درمان با این روش دارد.

چنانچه این روش درمانی توسط پزشک متخصص انجام بگیرد خطر خاصی نداشته و بیمار دچار مشکل نخواهد شد.

درمان دیسک گردن با اوزون نسبت به انجام اعمال جراحی بسیار بی خطر تر بوده و هزینه های درمانی را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد.

اوزون از یک مولکول اکسیژن و با یک اتم اکسیزن اضافه تشکیل شده که در بافت های بدن تبدیل به اکسیژن در دسترس سلول ها می شود و از این طریق می تواند به روند بهبودی کمک زیادی بکند.

اوزون تراپی پاسخی است به تلاشهای علم پزشکی به یافتن جایگزینی مناسب برای کورتون درمانی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

اوزون تراپی دیسک گردن

اوزون تراپی دیسک گردن

در این روش درمانی گاز اوزون که غلظت آن توسط پزشک تعیین می شود، به صورت کاملا تخصصی در بافت تزریق می شود و بر اساس تبدیل گاز اوزون به اکسیژن در بافت رادیکال ها و انرژی آزاد می شود که نقش موثری در تسکین علائم ناشی دیسک گردن و بسیاری مشکلات دیگر از جمله دیسک کمر دارد.

بیرون زدگی دیسک گردن یکی از آسیب های جدی ستون مهره ها در ناحیه گردن است که در اثر وارد شدن ضربه به مهره ها ، روند افزایش سن و تخریب دیسک ها و وارد شدن فشار بیش از حد به ستون مهره های گردنی رخ می دهد.

دیسک بین مهره ها در ناحیه گردن فشارهای وارده به ستون مهره ها در ناحیه گردن را جذب و از مهره ها در برابر آسیب دیدگی محافظت می کند.

در دیسک گردن بین استخوان دو مهره، دیسک هایی که مانند یک بالش عمل می کنند و شامل بافت فیبری است که توزیع برابر بار بر روی ستون فقرات را فراهم می کند، ممکن است در اثر فشار دچار پارگی شود و محتویات داخلی آن به فضای بیرونی نشت کند ، در این شرایط ماده بیرون زده منجر به وارد شدن فشار به ریشه های عصبی نخاعی در ناحیه گردن و بروز عوارضی همچون درد ، بی حسی و اختلال در عملکرد گردن می شود.

اوزون تراپی دیسک گردن کمک زیادی به کاهش درد ، التهاب و سایر علائم ناشی از دیسک بیرون زده خواهد کرد ، به همین جهت امروزه به عنوان یک روش موثر در درمان دیسک گردن بدون جراحی شناخته می شود.

 

 

کلمات مرتبط :

بیرون زدگی دیسک گردن – درمان دیسک گردن با تزریق اوزون – اوزون تراپی دیسک گردن