اوزون درمانی برای آرتروز یکی از روشهای نوین و موثر در درمان آرتروز است که امروزه در صورت عدم بهبود شرایط بیمار با روشهای کم تهاجمی تر توصیه می شود.

یافتن درمان مناسب برای آرتروز می تواند یک پیشنهاد دشوار باشد. به هر حال، این وضعیت در حال حاضر علت اصلی درد و ناتوانی در سراسر جهان است، بنابراین پس از تشخیص، بهترین زندگی خود را باید با درمان کامل شروع کنید. امروزه بسیاری برای کمک به این عارضه به اوزون درمانی روی می آورند و این نویدبخش برای بسیاری از بیماران است.

اوزون درمانی برای آرتروز

اوزون درمانی راهی برای تزریق اوزون به بدن شماست. در این روش جراح ارتوپد از اوزون، یک گاز طبیعی استفاده می کنند و آن را با خون خود بیمار مخلوط می کنند. سپس دوباره به بدن شما تزریق می شود تا به بدن شما کمک کند تا بهتر با علائم آرتریت مقابله کند.

مزایای اوزون تراپی

فواید زیادی در اوزون درمانی برای آرتروز وجود دارد. اول، می تواند به بهبود میزان اکسیژن در بافت های بدن شما کمک کند، زیرا سلول های شما ظرفیت بیشتری برای انتقال اکسیژن از جایی به مکان دیگر دارند. با این حال، بیشتر از آن، به تعدیل سیستم ایمنی شما کمک می کند. این ممکن است به این معنا باشد که شما توانایی بیشتری برای مبارزه با شرایط مشکل دارید که می تواند آرتریت شما را تحریک کند و سطح التهاب را در بدن شما افزایش دهد.

اوزون درمانی همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است. این می تواند بسیاری از مشکلاتی را که به درمان های آنتی بیوتیکی پاسخ نمی دهند، که در بیماران مبتلا به آرتریت ضروری است، به طور کامل حل کند. به لطف این گزینه درمانی، حتی می توان بافت آسیب دیده را معکوس کرد. این می تواند به معنای افزایش تحرک مفصل باشد. شاید مهمتر از همه، اوزون درمانی به معنای مبارزه با التهاب مزمنی است که در آرتریت بسیار رایج است. فعالیت آنزیم ها را در بدن شما افزایش می دهد، که ممکن است به توقف التهاب در منبع کمک کند.

جلسات اوزون درمانی برای آرتروز

برای اکثر بیماران، اوزون درمانی یک دوره شش تا ده درمان را دنبال می کند. به طور معمول، در سه یا چهار درمان اول، بهبودی در وضعیت خود مشاهده خواهید کرد. هنگامی که دوره درمان شما کامل شد، اگر متوجه تفاوت واقعی شدید، ممکن است بخواهید با پزشک خود صحبت کنید تا درمان ها را به طور منظم ادامه دهید تا سالم و بدون درد بمانید.

اگر به اوزون تراپی برای آرتروز علاقه مند هستید یا می خواهید درباره سایر درمان های آرتریت موجود امروز بیشتر بدانید، لطفاً برای تعیین وقت با ما تماس بگیرید.

کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در شریعتی ۰۲۱۲۶۷۰۱۲۷۲ – ۰۹۱۲۷۳۷۰۲۷۱

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی آرتروز زانو