بهترین درمان برای کمردرد چیست؟

کرامپ چیست؟
کرامپ چیست؟
می 29, 2022
فیزیوتراپی برای دیسک کمر
فیزیوتراپی برای دیسک کمر چگونه است؟
می 31, 2022
نمایش همه

بهترین درمان برای کمردرد چیست؟

بهترین درمان برای کمردرد چیست؟

بهترین درمان برای کمردرد چیست؟

بهترین درمان برای کمردرد چیست؟

همه ما دلایل متفاوتی برای کمردرد و ژنتیک و شرایط کلی سلامتی داریم. همه این عوامل عوارض بالقوه ای ایجاد می کنند که باید توسط پزشک شما در نظر گرفته شود. در حالی که درمان کمردرد بسته به تشخیص خاص شما متفاوت است، فیزیوتراپیست شما اهداف زیر را خواهد داشت.

دستورالعمل های درمان کمردرد

فاز اول – تسکین و محافظت از کمردرد
مدیریت کمردرد دلیلی است که شما به دنبال درمان کمردرد هستید. در حقیقت، این آخرین علامتی بود که ایجاد کردید و باید اولین علامتی باشد که بهبود می یابد.

فیزیوتراپیست شما از ابزارهای درمانی مختلفی برای کاهش درد و التهاب شما استفاده می کند. اینها شامل یخ، الکتروتراپی، طب سوزنی، نوار چسب و ماساژ بافت نرم است. دوره ای از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن نیز ممکن است در این مرحله کمک کند.

فاز دوم – بازیابی قدرت نرمال. تمرینات اولیه کمر
با برطرف شدن درد و التهاب در ناحیه کمر، ممکن است درد کمر شما بهتر شود. با این حال، در این دوره ماه عسل که درد ندارید، اما عضلات و رباط‌هایتان ضعیف هستند، آسیب‌پذیرتر هستید. در این مرحله، فیزیوتراپیست شما توجه خود را به بازگرداندن حرکت طبیعی ستون فقرات کمری معطوف خواهد کرد. بعلاوه، آنها طول ماهیچه و تنش استراحت، قدرت و استقامت عضلانی، حس عمقی، تعادل و راه رفتن (الگوی راه رفتن) را ارزیابی خواهند کرد.

فیزیوتراپیست شما ممکن است یک برنامه ثبات هسته پایین شکم را شروع کند تا عضلات مهم شما را تسهیل کند که به صورت پویا کمر و لگن شما را کنترل و تثبیت می کنند. فیزیوتراپیست شما الگوی جذب عضلات شما را ارزیابی می کند و بهترین تمرینات پشت را برای نیازهای خاص شما تجویز می کند.

بهترین درمان برای کمردرد چیست؟

فاز سه – بازیابی عملکرد کامل
بسته به کار، ورزش یا فعالیت های انتخابی شما، فیزیوتراپیست شما قصد دارد عملکرد کمر شما را بازیابی کند تا به شما امکان دهد با خیال راحت به فعالیت های مورد نظر خود بازگردید. هرکسی خواسته های متفاوتی برای کمر خود دارد که تعیین می کند به چه اهداف درمانی خاصی نیاز دارید. برای برخی، تنها راه رفتن در اطراف بلوک است. برخی دیگر ممکن است بخواهند یک ماراتن بدود یا یک توپ انداز سریع باشند. فیزیوتراپیست شما توانبخشی کمردرد را برای کمک به شما در دستیابی به اهداف عملکردی خود تنظیم می کند.

فاز چهار – تمرینات پشت – جلوگیری از عود
عود کمردرد ممکن است رخ دهد. دلیل اصلی تکرار اپیزودها به دلیل توانبخشی ناکافی است. به ویژه، انطباق ضعیف با تمرینات عمیق عضلات هسته شکم. شما باید یک نسخه از این تمرینات پشت را به طور معمول چند بار در هفته ادامه دهید. فیزیوتراپیست شما به شما کمک می کند تا بهترین فعالیت ها را برای شما به طور نامحدود ادامه دهید.

سایر گزینه های درمان کمردرد
فیزیوتراپیست شما گزینه های درمانی زیادی را برای درمان کمردرد با شما در میان خواهد گذاشت. درمان بر اساس منبع علائم شما متفاوت است.

بریس پشت
بریس پشت می تواند تسکین بسیار خوبی برای اکثر مبتلایان به سیاتیک ایجاد کند. کسانی که بیشترین سود را به دست می آورند، وقتی حوله یا ملحفه ای را محکم دور شکم و پشت خود بپیچند/ببندند (از طول تا شده) دردشان تسکین می یابد. اگر این آزمایش ساده درد شما را تسکین می دهد، باید در کوتاه مدت از بریس کمر استفاده کنید. بریس های پشتی و عضلات مرکزی عمیق قوی به جلوگیری از عود مجدد در آینده کمک می کنند..

 

 

کلمات مرتبط :

بهترین درمان برای کمردرد چیست؟ – درمان دیسک کمر بدون جراحی – درمان بدون جراحی دیسک کمر – اوزون تراپی دیسک کمر – اوزون تراپی برای کمردرد