بهترین درمان دیسک کمر چیست؟

درمان آرتروز زانو با تزریق اوزون
درمان آرتروز زانو با تزریق اوزون
ژوئن 8, 2022
توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر
توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر
ژوئن 9, 2022
نمایش همه

بهترین درمان دیسک کمر چیست؟

بهترین درمان دیسک کمر چیست؟

بهترین درمان دیسک کمر چیست؟

بهترین درمان دیسک کمر چیست؟

فتق یا بیرون زدگی دیسک کمر یکی از بیماریهای جدی و در عین حال شایع ستون فقرات است که با علائمی همچون درد ، اختلالات حرکتی و در موارد شدید مشکل در کنترل مثانه و روده مشخص می شود.

دیسک های ستون فقرات برای حمایت از بدن شما در حین کار، بازی و خواب طراحی شده اند. متأسفانه گاهی اوقات این دیسک ها از شیارهای صحیح خود خارج می شوند. وقتی این اتفاق می‌افتد، هسته دیسک از لاستیکی بیرونی دیسک عبور می‌کند. این می تواند به کانال نخاع شما آسیب برساند و همچنین منجر به فشردگی عصب یا سایر مسائل ناخوشایند شود.

هدف اولیه درمان برای هر بیمار کمک به تسکین درد و سایر علائم ناشی از فتق دیسک است. برای دستیابی به این هدف، برنامه درمانی هر بیمار باید بر اساس منبع درد، شدت درد و علائم خاصی که بیمار از خود نشان می دهد، فردی باشد.

معمولاً به بیماران توصیه می شود قبل از در نظر گرفتن جراحی ستون فقرات برای بیرون زدگی دیسک کمر، یک دوره مراقبت محافظه کارانه (غیر جراحی) را شروع کنند. در حالی که این به طور کلی درست است، برای برخی از بیماران مداخله جراحی زودهنگام مفید است. به عنوان مثال، هنگامی که یک بیمار به دلیل گیرکردن ریشه عصبی ناشی از فتق دیسک دچار ضعف عمده پیشرونده در بازوها یا پاها می شود، انجام عمل جراحی زودتر می تواند هر گونه پیشرفت عصبی را متوقف کند و یک محیط درمانی بهینه برای بهبود عصب ایجاد کند. در چنین مواردی، بدون مداخله جراحی، از دست دادن عصب ممکن است رخ دهد و آسیب دائمی باشد.

بهترین درمان دیسک کمر چیست؟

برخی بیماری نسبتاً نادر وجود دارد که نیاز به مداخله جراحی فوری دارد. به عنوان مثال، سندرم دم اسب، که معمولاً با ضعف پیشرونده در پاها و یا اختلال عملکرد ناگهانی روده یا مثانه مشخص می شود، نیاز به مراقبت های پزشکی و جراحی فوری دارد.

برای فتق دیسک کمر در دیگر شرایط، درمان های محافظه کارانه (غیرجراحی) معمولاً می تواند حدود چهار تا شش هفته برای کمک به کاهش درد و ناراحتی اعمال شود. اغلب برای یافتن ترکیب مناسبی از درمان ها، یک فرآیند آزمون و خطا ضروری است. بیماران ممکن است یک درمان را در یک زمان امتحان کنند یا ممکن است استفاده از ترکیبی از گزینه های درمانی به طور همزمان مانند فیزیوتراپی و دارو مفید باشد. به عنوان مثال، درمان های متمرکز بر کاهش درد (مانند داروها) ممکن است به بیماران کمک کند تا درمان های دیگر (مانند دستکاری یا فیزیوتراپی) را بهتر تحمل کنند. علاوه بر کمک به بهبودی، فیزیوتراپی اغلب برای آموزش مکانیک‌های خوب بدن (مانند تکنیک بلند کردن مناسب) به بیماران استفاده می‌شود که به جلوگیری از ساییدگی و پارگی بیش از حد دیسک‌ها کمک می‌کند.

اگر درمان های محافظه کارانه در کاهش درد و ناراحتی موفقیت آمیز باشد، بیمار ممکن است آن را ادامه دهد. برای آن دسته از بیمارانی که درد شدید و از دست دادن عملکرد بالایی را تجربه می کنند و با درمان های محافظه کارانه تسکین نمی یابند، جراحی ممکن است به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود.

 

کلمات مرتبط :

بهترین درمان دیسک کمر چیست؟ – درمان دیسک کمر – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی دیسک کمر در شریعتی – فیزیوتراپی خوب در شریعتی – درمان بدون جراحی دیسک کمر