بهترین درمان فتق دیسک کمر

درمان بیرون زدگی دیسک کمر
درمان بیرون زدگی دیسک کمر
جولای 13, 2021
تشخیص دیسک کمر
تشخیص دیسک کمر
جولای 25, 2021
نمایش همه

بهترین درمان فتق دیسک کمر

بهترین درمان فتق دیسک کمر

بهترین درمان فتق دیسک کمر

بهترین درمان فتق دیسک کمر با توجه به شرایط هر بیمار ، محل و شدت دیسک بیرون زده و همچنین نظر پزشک و فیزیوتراپیست متفاوت است.

بهترین درمان فتق دیسک کمر

عمدتا اصلاح فعالیت ها برای جلوگیری از حرکتی که باعث درد و مصرف داروی ضد درد می شود ، علائم را در بیشتر افراد در طی چند روز یا چند هفته تسکین می دهد.

می توان از کمپرس سرد برای تسکین درد و التهاب استفاده کرد. بعد از چند روز ، ممکن است کمپرس گرم نیز برای کمک به تسکین درد پیشنهاد داده شود.

پرهیز از استراحت زیاد در رختخواب. ماندن در رختخواب می تواند منجر به سفتی مفاصل و ضعف عضلات شود – که می تواند بهبودی شما را پیچیده کند. در عوض ، به مدت ۳۰ دقیقه در موقعیت راحتی استراحت کنید ، و سپس به یک پیاده روی کوتاه بروید یا برخی از کارها را انجام دهید. سعی کنید از انجام فعالیت هایی که درد شما را بدتر می کنند ، خودداری کنید.

داروهای مسکن مانند استامینوفن ، ایبوپروفن ، یا ناپروکسن به تسکین درد کمک زیادی می کنند.

تزریق داروهای کورتونی نیز در صورت درد شدید می تواند درد را تسکین دهد.

داروهای شل کننده عضلانی نیز در صورت وجود در صورت گرفتگی عضلات ممکن است این موارد برای شما تجویز شود. آرام بخشی و سرگیجه از عوارض جانبی رایج مصرف این داروهای است.

ممکن است پزشک برای کمک به درد شما فیزیوتراپی را پیشنهاد کند. فیزیوتراپیست ها می توانند موقعیت ها و تمریناتی را برای کاهش درد دیسک فتق به شما نشان دهند. فیزیوتراپی بهترین درمان فتق دیسک کمر بدون جراحی است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی سینوهه ( فیزیوتراپی در ظفر ) به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

تعداد کمی از افراد مبتلا به فتق دیسک در نهایت نیاز به جراحی دارند. اگر بعد از شش هفته درمان های محافظه کارانه نتوانست علائم شما را بهبود بخشد ، ممکن است پزشک شما جراحی را پیشنهاد کند.

عمل جراحی برای برداشتن قسمت فتق شده دیسک نخاعی در صورت عدم بهبودی با روش های ذکر شده انجام می گیرد.

در صورتی که بیمار دچار دردی شود که با روش های غیرجراحی نتوان درد را تسکین داد یا بیمار دچار عوارضی همچون بی حسی یا ضعف ، مشکل ایستادن یا راه رفتن ، از دست دادن کنترل مثانه یا روده شود باید جراحی در کمترین زمان ممکن انجام شود.

تقریباً در همه موارد ، جراحان می توانند فقط قسمت بیرون زده دیسک را بردارند. به ندرت ، کل دیسک باید برداشته شود. در این موارد ، ممکن است مهره ها با پیوند استخوان ترکیب شوند.

برای اجازه دادن به روند همجوشی استخوان ، که ماهها طول می کشد ، سخت افزار فلزی در ستون فقرات قرار می گیرد تا ثبات ستون فقرات را فراهم کند. به ندرت ، جراح شما ممکن است کاشت یک دیسک مصنوعی را پیشنهاد دهد.

 

 

کلمات مرتبط :

بهترین درمان فتق دیسک کمر – درمان دیسک کمر بدون جراحی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی