بیرون زدگی دیسک

درمان کمردرد بدون جراحی
درمان کمردرد بدون جراحی
نوامبر 12, 2019
درمان آرتروز زانو با اوزون
درمان آرتروز زانو با اوزون
دسامبر 13, 2019
نمایش همه

بیرون زدگی دیسک

بیرون زدگی دیسک

بیرون زدگی دیسک

بیرون زدگی دیسک عارضه ای شایع در ستون مهره ها است که ممکن است در مهره ها گردنی یا مهره های کمری رخ دهد.

دیسک بین مهره ای با ساختاری غضروف مانند در بین مهره ها قرار داشته و به جذب شوک های وارده به ستون مهره ها نقش داشته و به محافظت از مهره ها در برابر آسیب دیدگی کمک می کند.

بیرون زدگی دیسک زمانی رخ می دهد وارد شدن فشار بیش از حد به دیسک یا ضربه شدید و یا هر عاملی سبب آسیب دیسک و خروج ماده ژلاتینی مانند درون دیسک و وارد شدن فشار به اعصاب نخاعی شود.

بیرون زدگی دیسک اغلب در قسمت های پایین کمر ( مهره های ۴ و ۵ کمری یا ۵ کمری و ۱ ساکروم ) رخ می دهد.

از آن جایی که هرنی یا فتق دیسک بین مهره ای می تواند منجر به وارد شدن فشار بر ریش های عصبی نخاعی و بروز عوارض حسی و حرکتی برای فرد شود باید به سرعت درمان شود.

افزایش سن، چاقی و اضافه وزن ، قرار گرفتن در وضعیت بد هنگام ایستادن و نشستن ، بلند کردن اجسام سنگین در حالت نامناسب ، انجام ورزش سنگین بدون آمادگی قبلی و خم و راست شدن مکرر از مهم ترین عواملی هستند که ریسک بروز آسیب های دیسک کمر را افزایش می دهند.

بیرون زدگی دیسک کمر موجب ایجاد درد در ناحیه کمر ، باسن و ران پا می شود و به دلیل وارد کردن فشار بر ریشه های عصبی نخاعی سبب ضعف و بی حسی اندام ها نیز می شود.

درمان دیسک کمر بدون جراحی در اغلب مبتلایان موثر واقع شده و می تواند به تخفیف علائم و عوارض بیماری و جلوگیری از پیشرفت بیماری کمک کند.

روش های درمان بیرون زدگی دیسک کمر

درمان دیسک کمر با لیزر

لیزر درمانی دیسک کمر با استفاده از لیزر پرتوان برای درمان مشکلات ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر بکار می رود.

لیزر اشعه ای پرانرژی و از جنس نور است که بوسیله آن می توان میزان مشخص و کنترل ده ای از انرژی را به بافت هدف در بدن منتقل کرد.

لیزر درمانی می تواند در تسکین دردهای ناشی از مشکلات ستون فقرات که با سایر راهکارهای درمانی تسکین نیافته اند موثر است.

درمان دیسک کمر با اوزون

درمان بیرون زدگی دیسک با اوزون یکی از روش های نوین و موثر در درمان این بیماری است که امروزه به دلیل تاثیرات فوق العاده ای که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تزریق گار اوزون نقش موثری در کمک به ترمیم بافت های آسیب دیده در بدن دارد و در بسیاری از موارد به تسکین دردهای مزمن کمر ناشی از فتق دیسک کمر کمک می کند.

تزریق اوزون به قسمت های آسیب دیده در بدن سبب افزایش جریان خون و اکسیژن در آن ناحیه و تسریع فرایندهای سوخت و ساز در بافت ها و در نتیجه کمک به فرایند بهبودی می شود.

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان بیرون زدگی دیسک کمر با روش هایی همچون فیزیوتراپی بدون عوارض جانبی می تواند به کاهش مشکلات بیماران مبتلا به این عارضه کمک کند.

آب درمانی و راه رفتن در آب و انجام نرمش های کششی تقویت کننده عضلات کمر و شکم که توسط فیزیوتراپیست تجویز می شود از راهکارهای موثر در تسکین علائم این عارضه هستند.

جراحی دیسک کمر

جراحی به عنوان آخرین راهکار درمانی و تنها در موارد پیشرفته و حاد بیماری که سایر روش های درمانی نتوانند به بهبود شرایط بیمار کمک کنند انجام می گیرد.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی بیرون زدگی دیسک کمر – درمان دیسک کمر با اوزون – اوزون درمانی دیسک کمر