تزریق اوزون برای درمان آرتروز زانو یکی از روشهای نوین درمانی است که امروزه جایگزین تزریق کورتون شده است.

آرتروز زانو یکی از شایعترین بیماری های تخریبی مفاصل بدن است که معمولاً در افراد میانسال و سالمند رخ می‌دهد ، این بیماری به دلیل تخریب تدریجی غضروف مفصلی رخ می‌دهد، در این شرایط استخوان ها در مفصل زانو به جای آنکه بر روی هم بلغزند دچار ساییدگی شده که در این شرایط درد ، التهاب و محدودیت حرکات زانو مشاهده خواهد شد.

غضروف ها همچنین برای جذب شوک های وارده به مفصل از اهمیت زیادی برخوردارند و آسیب دیدگی آنها می تواند ریسک بروز آسیب های مفصلی را افزایش دهد.

اوزون تراپی زانو یکی از روش‌ های درمانی برای درمان آرتروز زانو است که باید توسط جراح ارتوپد انجام بگیرد و تزریق اوزون سبب افزایش اکسیژن انرژی در دسترس سلول ها برای ترمیم و بازسازی خود می شود.

اوزون تراپی عوارض تزریق کورتون را به همراه نداشته است و می تواند به روند بهبود آرتروز زانو کمک زیادی بکند.

گاز اوزون مخلوطی از اتم اکسیژن و یک مولکول دو اتمی اکسیژن است که در بافت های بدن این اکسیژن اضافی آزاد شده و انرژی سلول ها را افزایش می دهد.

تزریق اوزون به مفصل زانو سبب می شود مواد مورد نیاز برای تحریک سلول ها برای ترمیم خود به میزان بیشتری در دسترس آنها قرار بگیرد.

مزایای تزریق اوزون برای درمان آرتروز زانو

این روش بدون نیاز به بستری در بیمارستان و به طور سرپایی انجام می‌گیرد.

تزریق اوزون علاوه بر درمان آرتروز زانو در درمان سایر مشکلات مفصل زانو از جمله آسیب های عضلانی، عصبی، تاندونی و تسکین دردهای پس از جراحی کاربرد دارد.

بدون عارضه حانبی خاصی است. تزریق اوزون تقریباً عوارض جانبی خاصی را به همراه ندارد و تنها باید توسط جراح ارتوپد انجام بگیرد. تا از بروز هرگونه عارضه ای به حداقل برسد

احساس درد در ناحیه تزریق سرگیجه بی حسی افزایش فشار خون تنها برخی از عوارضی هستند که ممکن است در برخی افرادی که تحت تزریق قرار گرفتند رخ دهند که معمولا موقتی بوده و طی چند ساعت برطرف می شوند.

هزینه اوزون تراپی

هزینه جلسات تزریق اوزون با توجه به نیاز بیمار و تعداد جلسات متغیر است ولی با این وجود اوزون تراپی هزینه‌های درمانی را تا حد زیادی کاهش می دهد چرا که در بسیاری از بیماران از انجام جراحی های غیرضروری جلوگیری می کند.

 

کلمات مرتبط :

درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی – اوزون تراپی زانو – روش های درمان آرتروز زانو