تنگی کانال نخاعی چیست؟

درمان سندرم فیبرومیالژیا
درمان سندرم فیبرومیالژیا
جولای 8, 2020
ورزش های مناسب دیسک کمر
ورزش های مناسب دیسک کمر
جولای 15, 2020
نمایش همه

تنگی کانال نخاعی چیست؟

تنگی کانال نخاعی چیست؟

تنگی کانال نخاعی چیست؟

تنگی کانال نخاعی چیست؟

در حالی که تغییر سایش و پارگی طبیعی ستون فقرات ما با افزایش سن طبیعی است، در برخی موارد این انحطاط در ستون فقرات می‌تواند باعث ایجاد ناهنجاری‌هایی شود که باعث گیرکردن اعصاب می‌شود. تنگی کانال نخاعی یکی از این عوارض است و اغلب منجر به علائمی مانند درد، بی حسی یا سنگینی در پاها و کمر می شود. برای درک تنگی ستون فقرات، درک ستون فقرات و نحوه عملکرد آن مهم است.

آناتومی ستون فقرات

استخوان‌های کوچکی به نام مهره‌ها روی هم قرار می‌گیرند و ستون فقرات را ایجاد می‌کنند و توسط ماهیچه‌ها، رباط‌ها و اعصاب کنار هم نگه داشته می‌شوند. یک فضای توخالی در مهره ها به نام کانال نخاعی وجود دارد که طناب نخاعی را احاطه کرده است و تنگی زمانی است که کانال نخاعی با گذشت زمان باریک می شود. تنگی بیشتر در بخش پایینی ستون فقرات – ناحیه کمر – شایع است، اما ممکن است در ناحیه گردنی یا قفسه سینه ستون فقرات نیز رخ دهد.

علل تنگی کانال نخاعی چیست؟

باریک شدن کانال نخاعی معمولاً در اثر آرتریت یا تغییرات دژنراتیو که باعث از بین رفتن دیسک‌های بین مهره‌ها می‌شود، ایجاد می‌شود. از دست دادن غضروف بافر بین استخوان‌ها را از بین می‌برد و بدن ممکن است با افزایش اندازه رباط یا تولید استخوان جدید به اصطکاک استخوان روی استخوان پاسخ دهد که منجر به تغییر شکل یا رشد بیش از حد می‌شود. این تغییرات کانال نخاعی را کوچک می‌کند، ناحیه نخاع را کاهش می‌دهد و فشار روی اعصابی را که از نخاع خارج می‌شوند، افزایش می‌دهد.

علائم تنگی کانال نخاعی چیست؟

فشار بر روی اعصاب نخاعی می تواند مشکلات کمر و سیاتیک را تحریک کند. میزان کمردردی که بیماران مبتلا به تنگی تجربه می کنند به شدت آرتریت آنها بستگی دارد. از آنجایی که اعصاب نخاعی حس را به قسمت‌هایی از بدن ما منتقل می‌کنند، برخی از بیماران تنگی در ناحیه باسن و پاهای خود احساس درد می‌کنند. این غیرمعمول نیست که بیماران گزارش دهند که در راه رفتن مشکل دارند، نیاز به تکیه دادن به دستگاه ها و احساس کندی دارند.

درمان تنگی کانال نخاعی چیست؟

انحطاط ستون فقرات و باریک شدن کانال نخاعی با افزایش سن بسیار شایع است، اما این بدان معنا نیست که شما باید با درد زندگی کنید. اگر هر یک از علائم تنگی بالا را تجربه می کنید یا در مورد مشکلات ستون فقرات نگران هستید، امروز با مرکز فیزیوتراپی سینوهه در ظفر تماس بگیرید.

فیزیوتراپی ستون فقرات نقش مهمی در درمان تنگی کانال نخاعی دارد و به تسکین علائم و بهبود شرایط بیمار کمک زیادی می کند.

 

کلمات مرتبط :

تنگی کانال نخاعی چیست؟ – درمان تنگی کانال نخاعی – فیزیوتراپی ستون فقرات – درمان غیرجراحی کمردرد