توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر

بهترین درمان دیسک کمر چیست؟
بهترین درمان دیسک کمر چیست؟
ژوئن 9, 2022
دلایل درد سیاتیک
دلایل درد سیاتیک
ژوئن 11, 2022
نمایش همه

توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر

توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر

توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر

توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر با فیزیوتراپی ضروری است و به تسریع روند بهبودی و کاهش عوارض پس از این جراحی کمک زیادی خواهد کرد.

بیرون زدگی دیسک کمر یکی از بیماری های جدی و در عین حال شایع ستون فقرات است که منجر به بروز درد و محدودیت حرکتی می شود.

درمان دیسک کمر بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از مواقع موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی را کاهش می دهد، متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سینوهه خدمات درمان غیرجراحی دیسک کمر را بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

در صورتی که روشهای غیرجراحی نتوانند کمکی به بهبود شرایط بیمار مبتلا به دیسک کمر بکنند و یا علائم بحدی شدید باشد که سبب بروز اختلال در زندگی روزمره فرد شوند ، جراحی برای درمان دیسک کمر ضروری خواهد بود.

توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر

پس از جراحی دیسک کمر، پزشک احتمالاً به شما پیشنهاد خواهد کرد که قبل از شروع تمرینات ورزشی به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید. فیزیوتراپیست با توجه به شرایط هر بیمار برنامه ای را برای بهبودی و حفظ سلامت ستون فقرات در نظر می گیرد.

ورزش بخشی از مدیریت سلامت بلندمدت و کاهش خطر عوارض جراحی دیسک کمر است. ورزش منظم اساسی ترین راه برای مبارزه با مشکلات کمر است. شما باید مطمئن شوید که تمریناتی که انتخاب می کنید برای مورد خاص شما موثر و ایمن هستند که با مشورت با فیزیوتراپیست می توانید بهترین تمرینات ورزشی را انجام دهید.

مطالعات علمی نشان داده است افرادی که به طور منظم ورزش می کنند مشکلات بسیار کمتری در ناحیه کمر دارند. این به تقویت عضلات پشت شما که با ستون فقرات شما مطابقت دارند کمک می کند. می تواند خطر افتادن و صدمات شما را کاهش دهد.

توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر خطر بروز عوارض ناشی از جراحی را به حداقل می رساند و در موفقیت آمیز بودن این جراحی نیز بسیار موثر است.

می تواند شکم (شکم)، بازوها و پاهای شما را تقویت کند، که فشار کمر را کاهش می دهد. حرکات کششی خطر اسپاسم عضلانی را کاهش می دهد. علاوه بر این، تمرینات تحمل وزن به جلوگیری از کاهش توده استخوانی ناشی از پوکی استخوان کمک می کند و خطر شکستگی های فشاری را کاهش می دهد.

ورزش هوازی، نوعی که باعث پمپاژ قلب و ضربان قلب شما می شود، نشان داده شده است که مسکن خوبی نیز هست. مواد شیمیایی طبیعی بدن که با درد مقابله می کنند – به نام اندورفین – در حین ورزش آزاد می شوند و در واقع درد شما را کاهش می دهند.

فیزیوتراپیست در کنار تنظیم برنامه ورزشی از مدالیته های ضددرد همچون الکتروتراپی تنس نیز برای کمک به بیمار بهره می برد.

 

 

کلمات مرتبط :

توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر – درمان دیسک کمر بدون جراحی  – درمان غیرجراحی دیسک کمر – بهترین درمان دیسک کمر