درمان آرتروز زانو با اوزون یکی از روش های نوین در درمان این عارضه و بطور کلی زانو درد است که در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه توسط جراح ارتوپد انجام می گیرد.

استفاده از گاز اوزون برای مقاصد درمانی به دلیل تاثیرات چشمگیر و مثبت آن و همچنین عوارض بسیار کم آن امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

اوزون تراپی در ابتدا تنها برای درمان بیماری های مقاوم گوارشی مورد استفاده قرار می گیرفت و بتدریج در درمان بسیاری از بیماری ها و کمک به درمان بهبودی زخم های مقاوم به درمان و همچنین درمان عفونتهای مقاوم مورد استفاده قرار گرفت.

اوزون گازی است که از ترکیب شدن سه اتم اکسیژن بدست می آید و خصوصیات شیمیایی آن سبب می شود که تزریق غلظت خاصی از آن به داخل مفاصل و تاندون ها، موجب کاهش التهاب و کمک به روند بهبودی در بیمار شود.

اوزون دارای خاصیت ضد التهابی قوی است که موجب از بین رفتن التهاب مفصل می شود که این موضوع در پروسه درمان آرتروز زانو اهمیت زیادی دارد.

درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی در بسیاری از مبتلایانی که از درد و التهاب شدید زانو رنج می برند و با سایر روش های درمانی به بهبودی نرسیده اند موثر است و نقش موثری در بهبود وضعیت زانو دارد.

آرتروز زانو یکی از بیماری های تخریبی مفصل زانو است که در ابتدا به صورت تدریجی غضروف مفصلی را از بین می برد و موجب بروز درد و التهاب و همچنین کاهش دامنه حرکتی مفصل زانو می شود.

اوزون تراپی موجب فعال شدن سیستم ضد التهابی بدن و مهار آزاد شدن واسطه های التهابی در محل تزریق می شود و از این جهت به تخفیف علائم ناشی از آرتروز زانو کمک می کند.

اوزون علاوه بر کاهش التهاب در محل تزریق موجب تعدیل سیستم ایمنی و فعال سازی مکانیسم های ترمیم بافت آسیب دیده در محل تزریق می شود و از این جهت نیز روش مناسبی برای درمان آرتروز می شود.

تزریق گاز اوزون علاوه بر مفصل زانو، در درمان دردهای مفصلی عضلانی دیگر مانند التهاب تاندون آرنج، خار پاشنه، مچ دست و پا و شانه و … نیز کاربرد دارد و موثر واقع می شود.

فواید درمان آرتروز زانو با اوزون

  • کاهش سریع درد بیمار
  • کاهش سریع التهاب در زانوی بیمار
  • افزایش فعالیت فرایندهای ترمیمی در بافت آسیب دیده
  • افزایش اکسیژن رسانی به بافت آسیب دیده در زانو
  • کمک به تسریع روند بهبودی
  • کم عارضه است و ریسک بروز عفونت در محل تزریق به دلیل خواص فوق العاده گاز اوزون به حداقل می رسد.

 

در کلینیک سینوهه تزریق اوزون با جدیدترین دستگاه ها و در شرایط کاملا استریل انجام می پذیرد.

 

کلمات مرتبط :

درمان آرتروز زانو با اوزون – ازون تراپی – هزینه تزریق اوزون – درمان زانودرد با اوزون