درمان آرتروز زانو با تزریق اوزون یکی از روشهای موثر در تسکین علائم آرتروز و جلوگیری از تشدید تخریب غضروف مفصل زانو است که توسط جراح ارتوپد انجام می گیرد.

آرتروز زانو شایع ترین دلیل درد و ناراحتی مفصل زانو در افراد میانسال و سالمند است که می تواند تحرک فرد را به شدت محدود کند.

قریباً ۲۵ درصد از افرادی که ۵۰ سال یا بیشتر دارند، به دلیل آرتروز زانو درد، سفتی و کاهش عملکرد زانو را تجربه می کنند. به علاوه، میلیون ها جوان هر ساله به دلیل حوادث ناشی از کار و فعالیت های ورزشی دچار آسیب دیدگی زانو می شوند. برای بیماران تقریباً در تمام سنین، درمان با تزریق ازن اکسیژن به زانو یک درمان طولانی مدت برای تسکین زانو درد بدون جراحی ارائه می دهد.

درد مفاصل چیزی بیش از یک مشکل آزاردهنده است. این می تواند به شدت تحرک شما را محدود کند و بر توانایی شما برای انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید تأثیر می گذارد، به خصوص اگر درد زانو دارید.

این به این دلیل است که زانوهای شما بیشتر وزن بدن شما را تحمل می کنند و به شما امکان می دهند به راحتی بنشینید، بایستید، راه بروید، بدوید، بلند کنید، بپرید و خمیده شوید. زانو بزرگترین و یکی از محکم ترین مفاصل بدن شماست. با این حال، از آنجایی که زانو با شبکه‌ای از استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و غضروف‌ها ساختار پیچیده‌ای دارد، به راحتی می‌تواند آسیب یا انحطاط مرتبط با آرتریت را ایجاد کند که باعث درد مزمن می‌شود.

درمان آرتروز زانو با تزریق اوزون یکی از روشهای کم تهاجمی است که در صورتی که روشهای محافظه کارانه همچون فیزیوتراپی موفقیت آمیز نباشند انجام می گیرد.

آرتروز ۸۵ درصد از افراد بالای ۷۵ سال را درگیر می کند. این به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شود، اما با وجود دانش در سطح مولکولی، درمان ها هنوز به طور کامل مؤثر نیستند. با این حال، اوزون درمانی به عنوان یک درمان جایگزین ظاهر می شود که هزینه پایینی دارد و در درمان دردهای مزمن موثر به نظر می رسد.

درمان آرتروز زانو با تزریق اوزون

راه های زیادی برای درمان آرتروز و زانو درد مزمن وجود دارد، اما جراحی تهاجمی یا داروهای شیمیایی نیازی به راه حل نیست. یک گزینه درمانی ایمن تر و در عین حال موثر، درمان تزریق اکسیژن-ازون است.

استفاده از اوزون مزایای بالینی مرتبط در بیماران مبتلا به استئوآرتروز ایجاد می کند. بنابراین اوزون درمانی در آرتروز یک جایگزین درمانی کم هزینه و کارآمد است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

کلمات مرتبط :

درمان آرتروز زانو با تزریق اوزون – اوزون تراپی برای آرتروز زانو – بهترین درمان آرتروز زانو – فیزیوتراپی برای آرتروز زانو – فیزیوتراپی زانودرد – درمان زانودرد با تزریق اوزون – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی