درمان بیرون زدگی دیسک کمر

علل کمردرد
علل کمردرد
جولای 5, 2021
بهترین درمان فتق دیسک کمر
بهترین درمان فتق دیسک کمر
جولای 17, 2021
نمایش همه

درمان بیرون زدگی دیسک کمر

درمان بیرون زدگی دیسک کمر

درمان بیرون زدگی دیسک کمر

درمان بیرون زدگی دیسک کمر بدون جراحی با روش های مختلفی از جمله فیزیوتراپی ، لیزر درمانی ، تمرین درمانی و اوزون تراپی امکان پذیر است.

بیرون زدگی دیسک کمر در هر فسمت از مهره های کمری ممکن است رخ دهد اما اعلب در مهره های پایینی کمر رخ می دهد و سبب بروز کمردرد و انتشار آن به اندام های تحتانی می شود.

بیش از سه چهارم افراد در طول زندگی خود کمردرد را تجربه کرده اند که درصد کمی از این افراد دچار دیسک کمر هستند.

با وجود اینکه بسیاری از افراد دیسک کمر را مشکلی دردناک می دانند اما در برخی افراد علائم بحدی خفیف است که حتی فرد متوجه آن نشده و معمولا در تصاویر رادیوگرافی و بطور اتفاقی تشخیص داده می شود.

درمان بیرون زدگی دیسک کمر با روش های مختلف جراحی و غیرجراحی امکان پذیر است و انتخاب بهترین روش درمان بر عهده جراح ارتوپد و ستون فقرات است.

دیسک ها در ستون مهره ها به جذب شوک ها و فشارهای وارده بر ستون فقرات کمک کرده و نقش مهمی در محافظت از ستون مهره ها دارند. وجود دیسک ها همچنین در انعطاف پذیری ستون فقرات نقش اساسی داشته و به حرکات طبیعی ستون فقرات کمک می کند.

در صورتی که عامل موجب آسیب دیدگی و وارد شدن فشار بر دیسک ها شود ماده ژلاتینی مانند درون دیسک ها از فضای داحل دیسک به بیرون نشت می کند ، ماده بیرون زده علاوه بر ایجاد واکنش های التهابی در آن منطقه سبب وارد شدن فشار بر ریشه های عصبی نخاعی و بروز علائم حسی و حرکتی در فرد مبتلا می شود.

درمان بیرون زدگی دیسک کمر 

برای درمان این عارضه ابتدا باید محل دیسک بیرون زده و شدت آن مشخص شود تا پزشک بر اساس شرایط بیمار بهترین روش درمان دیسک کمر را اتخاذ کند.

فیزیوتراپی دیسک کمر یکی از موثرترین روش های درمان دیسک کمر بدون جراحی است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی سینوهه  ( فیزیوتراپی در ظفر ) می توانید از آن بهره مند شوید.

فیزیوتراپیست از تکنیک های درمان دستی ، کشش دستی و مکانیکی ستون فقرات ، لیزر درمانی با لیزر پرتوان و تمرینات ورزشی برای کمک به درمان بیرون زدگی دیسک کمر بهره می برد.

اوزون تراپی نیز از روش های درمانی نوین در درمان دیسک کمر بدون جراحی است که در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه توسط جراح ارتوپد انجام می گیرد.

در صورتی که روش های غیرجراحی نتوانند کمکی به درمان مشکلات بیمار بکنند جراحی به عنوان آخرین گزینه درمانی انجام می گیرد.

 

 

کلمات مرتبط :

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی – درمان دیسک کمر با تزریق اوزون – اوزون درمانی – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در میرداماد