درمان تنگی کانال نخاعی با لیزر یکی از روش های درمانی نوین و موثر است که به عنوان یکی از روش های غیرتهاجمی در درمان این عارضه شناخته می شود.

تنگی کانال نخاعی که در دو نوع اکتسابی و مادرزادی رخ می دهد به دلیل کاهش فضای کانال در ستون فقرات که نخاع از آن عبور می کند رخ می دهد، این وضعیت منجر به وارد شدن فشار بیش از حد و غیرطبیعی بر ریشه ها و اعصاب نخاعی شده که نتیجه آن بروز علائم همچون درد و بی حسی در کمر و اندام های تحتانی است.

تنگی کانال نخاعی معمولا در افراد سالمندی که بطور مادرزادی قطر کانال نخاعی آن ها کم است رخ می دهد اما این بیماری در افراد جوان نیز به دلیل آسیب دیدگی ستون مهره ها در اثر حوادث شدید و ناگهانی نیز ممکن است رخ دهد.

آرتروز ستون فقرات ، بیرون زدگی دیسک کمر یا گردن ، لغزش مهره ها و ناهنجاری های ستون فقرات مانند اسکولیوز نیز ریسک بروز تنگی کانال نخاعی را افزایش می دهند.

درمان تنگی کانال نخاعی با لیزر یکی از روش های موثر ، غیرتهاجمی و ایمن است که امروزه در بسیاری از مبتلایان موثر واقع شده و نیاز به انجام جراحی های پرهزینه و پرعارضه را به حداقل می رساند.

علائم این عارضه ممکن است بحدی شدید شود که سبب بروز اختلال جدی در زندگی و کار و فعالیت فرد شود.

درمان تنگی کانال نخاعی با لیزر

درمان این عارضه با لیزر کم توان ( لیزر سرد ) نقش موثری در تسکین درد ناشی از این عارضه ، تسریع روند بهبودی از طریق افزایش خونرسانی و در نتیجه آن انرژی در بافت آسیب دیده می شود.

 اشعه لیزر در بافت ها و عضلات آسیب دیده علاوه بر مزایای ذکر شده در از بین بردن گرفتگی های عضلانی ناشی از این عارضه نیز نقش زیادی دارد.

درمان تنگی کانال نخاع با لیزر بدون نیاز به بستری در بیمارستان و صرف وقت و هزینه زیاد می تواند به درمان این عارضه کمک کند.

 

 

کلمات مرتبط :

لیزر پرتوان – درمان تنگی کانال نخاعی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در میرداماد