درمان تنگی کانال نخاع به ناحیه آسیب دیده نخاع و شدت درد و سایر علائم بستگی دارد.

اگر هیچ درد یا علائم دیگری را تجربه نمی کنید، پزشک وضعیت شما را با ویزیت های بعدی و آزمایش بررسی می کند. آنها همچنین نکات مراقبت از خود را برای جلوگیری از درد یا هر گونه آسیب بیشتر به ستون فقرات توصیه می کنند.

اگر علائم تنگی نخاع را تجربه می کنید، پزشک شما داروها، فیزیوتراپی و روش های درمانی غیر جراحی را توصیه می کند.

درمان تنگی کانال نخاع

داروها

داروهایی که به مدیریت درد تنگی ستون فقرات و سایر علائم کمک می کنند عبارتند از:

  • مسکن‌هایی مانند ادویل (ایبوپروفن)، آلو (ناپروکسن) و تیلنول (استامینوفن) برای کاهش موقت درد و سایر ناراحتی‌های تنگی کانال نخاعی
  • داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای، مانند Elavil (آمی تریپتیلین)، برای کمک به مدیریت درد مزمن شبانه، بنابراین در خواب شما اختلال ایجاد نمی کند.
  • داروهای ضد تشنج مانند نورونتین (گاباپنتین) برای کاهش درد ناشی از اعصاب آسیب دیده
  • مواد افیونی مانند اکسی کانتین (اکسی کدون) و هیسینگلا (هیدروکودون)، برای درد شدید، برای دوره های کوتاه تجویز می شود.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی می تواند به شما در مدیریت درد و سایر علائم تنگی نخاع کمک کند. فیزیوتراپیست می تواند تمریناتی را برای تقویت قدرت و استقامت، بهبود تعادل و حفظ انعطاف و ثبات ستون فقرات توصیه کند.

فیزیوتراپیست با تمرکز بر درمان عامل ایجاد تنگی کامال نخاعی برنامه درمان تنگی کانال نخاع را تنظیم می کند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سینوهه خدمات تخصصی فیزیوتراپی برای درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات را بر اساس بروزترین متدهای درمان و پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی ارائه می دهند.

در این مرکز درمان دیسک کمر ، آرتروز زانو و … با تزریق اوزون تحت نظر نظر جراح ارتوپد نیز انجام می گیرد.

تزریق استروئید اپیدورال

تزریق استروئید در فضای اطراف گیره (منطقه ای که استخوان روی نخاع یا سایر بافت ها فشار می آورد) برای کاهش التهاب و درد انجام می شود. از آنجایی که تزریق استروئید می تواند استخوان ها و بافت های همبند را ضعیف کند، تنها چند بار در سال تزریق می شود.

روش رفع فشار

یک روش رفع فشار می‌تواند از تنگی ستون فقرات کمری با رباط ضخیم‌تر تسکین یابد. این روش شامل استفاده از ابزارهای سوزنی‌مانند برای برداشتن قسمت ضخیم‌شده رباط برای افزایش فضای کانال نخاعی و برداشتن گیرافتادگی ریشه عصبی است. معمولاً بدون بیهوشی عمومی و با استفاده از راهنمایی تصویر غیرمستقیم انجام می شود.

جراحی

اگر درمان‌های دیگر مؤثر نبوده یا علائم شدید و ناتوان‌کننده هستند، ممکن است پزشک شما جراحی را برای تنگی نخاع توصیه کند. هدف از جراحی کاهش فشار از روی نخاع یا ریشه‌های عصبی با ایجاد فضای بیشتر است.

 

 

 

کلمات مرتبط :

درمان تنگی کانال نخاع – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – درمان دیسک کمر بدون جراحی – بهترین درمان دیسک کمر چیست