درمان خانگی دیسک کمر

بهترین درمان دیسک کمر
بهترین درمان دیسک کمر
ژوئن 29, 2020
فیبرومیالژیا
فیبرومیالژیا
جولای 7, 2020
نمایش همه

درمان خانگی دیسک کمر

درمان خانگی دیسک کمر

درمان خانگی دیسک کمر

درمان خانگی دیسک کمر

بیرون زدگی دیسک کمر یکی از بیماری های شایع و در عین حال جدی ستون فقرات است که در اثر وارد شدن فشار شدید و ناگهانی به ستون فقرات یا فرسایش تدریجی دیسک ها رخ می دهد.

احساس درد شدید و ناتوان کننده در کمر که به پاها نیز منتشر می شود از مهم ترین علائم بیرون زدگی دیسک کمر است.

فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی موثرترین روش درمان دیسک کمر بدون جراحی است که در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در تهران به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

روش های درمان خانگی دیسک کمر

خم شدن و چرخش از کمر یکی از مهم ترین عوامل تحریک دیسک کمر است و برای کمک به تسکین کمردرد ضروری است تا از انجام حرکاتی که نیازمند خم و راست شدن کمر هستند اجتناب شود، فعالیت هایی مانند جارو زدن یا نظافت منزل را به مدت حداقل ۴ هفته به حداقل برسانید.

نشستن به مدت طولانی نیز یکی از عوامل تحریک دیسک است که سبب تشدید علائم بیمار می شود ، به همین جهت فرد مبتلا به دیسک کمر نباید بیش از نیم ساعت در یک موقعیت بنشیند و در صورتی که فعالیت وی نیازمند نشستن به مدت طولانی است مانند کارمندان در فواصل زمانی منظم از جای خود بلند شده و حرکات ورزشی مناسب دیسک کمر که پزشک و فیزیوتراپیست تایید می کنند را انجام دهید.

استفاده از دستشویی فرنگی به جای دستشویی ایرانی یکی از روش های موثر در درمان خانگی دیسک کمر است.

بیمار مبتلا به دیسک کمر باید از انجام پیاده روی های طولانی اجتناب کند و حتی امکان ورزش های مخصوص دیسک کمر را در آب انجام دهد.

خوابیدن به پهلو و پشت به مبتلایان به دیسک کمر توصیه می شود.

نشستن و برخاست را باید به حداقل برسانید و از نشستن بر روی مین نیز اجتناب کنید ، استفاده از صندلی استاندارد و طراحی شده با اصول ارگونومی نقش موثری در پیشگیری از دیسک کمر دارد.

افزایش زمان استراحت ( بیشتر سعی کنید در وضعیت خوابیده قرار بگیرد ) یکی از موثرترین روش های درمان خانگی دیسک کمر است که به تخفیف علائم بیمار کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

درمان خانگی دیسک کمر – درمان دیسک کمر بدون جراحی – بهترین درمان دیسک کمر – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در حسن آباد – فیزیوتراپی در داوودیه