درمان درد دیسک کمر در موارد خفیف و متوسط با روش هایی همچون استراحت ، نرمش های سبک و راهکارهای فیزیوتراپی امکان پذیر است و جراحی تنها در موارد حاد انجام می گیرد.

با اقزایش سن دیسک ها رطوبت خود را از دست می دهند و به همین جهت مقومت آن ها در برابر ضربات وارده کاهش یافته و ضغیف می شوند ، در این شرابط امکان بروز مشکلاتی همچون بیرون زدگی دیسک کمر افزایش پیدا می کند.

آسیب دیدگی دیسک ها و بروز مشکلاتی همچون بیرون زدگی دیسک کمر سبب بروز درد شدیدی در کمر می شود که ممکن است با درگیری اعصاب و انتشار درد به پاها نیز همراه باشد ، درد ناشی از این عارضه حتی ممکن است سبب دوری فرد از محل کار و … شده و منجر به خانه نشینی شود.

بیرون زدگی ماده میانی درون دیسک همچنین می تواند سبب ایجاد واکنش های التهابی شدید در منقطه دیسک بیرون زده و تشدید علائم و عوارض در بیمار شود.

درمان درد دیسک کمر با فیزیوتراپی موثرترین راهکار در درمان غیرجراحی دیسک کمر است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی سینوهع در ظفر می توانید از آن بهره مند شوید.

علائم بیرون زدگی دیسک کمر

  • احساس درد در کمر که ممکن است به پاها نیز منتشر شود.
  • گرفتگی و اسپاسم دردناک عضلات
  • بی حسی و ضعف پاها
  • اختلال در عملکرد اندام های تحتانی

درمان درد دیسک کمر

برای درمان دیسک کمر خفیف تا متوسط روش های غیرجراحی ارجحیت دارند و جراحی تنها در صورت پیشرفت بیماری و بروز علائمی همچون فلج و ضعف پیشرونده اندام ها و بی اختیاری ادرار و مدفوع انجام می گیرد.

استفاده از کمپرس سرد و گرم یکی از روش های موثر در تسکین درد و التهاب ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر است.

استفاده از داروهای مسکن و ضدالتهاب همچون ایبوپروفن و ناپروکسن و در صورت درد شدید داروهای کورتوتی تزریقی برای تسکین درد و التهاب توصیه می شوند.

داروهای شل کننده عضلانی مانند باکلوفن، کلرزوکسازون، سیکلوبنزاپرین، دانترولن و دیازپام نیز در مواردی توسط پزشک توصیه می شوند.

فیزیوتراپی به عنوان موثرترین روش در درمان غیرجراحی درد دیسک کمر شناحته می شود که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در ظفر می توانید از آن بهره مند شوید.

فیزیوتراپیست با تنظیم برنامه ورزشی شامل ورزش های کششی و تقویتی در کنار مدالیته هایی همچون لیزر پرتوان ، مگنت تراپی ، الکتروتراپی و درمان های دستی به درمان بیرون زدگی دیسک کمر و تسکین علائم در بیمار کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی دیسک کمر