درمان دیسک کمر با اوزون تراپی یکی از روش های نوین درمان دیسک کمر و عوارض ناشی از آن است که امروزه برای کمک به بیمارانی انجام می گیرد.

بیرون زدگی دیسک کمر سبب وارد شدن فشار بر ریشه ها و اعصاب نخاعی که از آن ناحیه می گذرد شده و مشکلات زیادی را برای بیمار به همراه دارد.

جراحی بسته دیسک کمر با تزریق اوزون یکی از روش های کم تهاجمی در درمان دیسک کمر بدون جراحی است که باید توسط جراح ارتوپد انجام بگیرد.

بازگرداندن دیسک بیرون زده به محل اصلی خود و برداشتن فشار از اعصاب و ریشه های نخاعی از اهداف اوزون تراپی در این بیماران است.

علائم پارگی و بیرون زدگی دیسک کمر

  • احساس درد در کمر که به باسن و پاها نیز منتشر می شود.
  • تشدید درد با فعالیت و تسکین درد با استراحت
  • تشدید درد با عطسه و سرفه و خم و راست شدن

درمان دیسک کمر با اوزون تراپی

اوزون تراپی روشی نوین در درمان مشکلات سیستم اسکلتی _ عضلانی است که بدلیل فواید بیشمار آن امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در این روش مخلوط مشخصی از گاز اکسیژن و اوزون به بافت هدف در بدن تزریق می شود.

این تزریق علاوه بر کمک به کاهش التهاب در محل دیسک بیرون زده موجب بازگشت دیسک بیرون زده به محل طبیعی خود و در نتیجه کاهش فشار بر روی اعصاب نخاعی و تخفیف علائم و عوارض ایجاد شده برای بیمار می شود.

میزان اوزون توسط دستگاه مخصوصی از اکسیژن به دست می‌آید و غلظت مناسب آن توسط پزشک تعیین می شود.

اوزون درمانی دیسک کمر منجر به کاهش درد و التهاب شده و عوارض ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر را به حداق می رساندو

درمان دیسک کمر با اوزون تراپی نسبت به انجام جراحی باز هزینه بسیار کمتری داشته و بیمار دوران نقاهت کمتری را طی می کند ، عوارض این روش نیز نسبت به جراحی باز بسیار کمتر است.

در این روش پس از تشخیص محل دقیق عصب درگیر گاز اوزون با غلظت مشخص تزریق شده و به کاهش درد و آزادسازی اعصاب تحت فشار کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

درمان دیسک کرم بدون جراحی – درمان غیرجراحی دیسک کمر – اوزون تراپی دیسک کمر – درمان دیسک کمر با اوزون تراپی