درمان دیسک کمر با اوزون یکی از روش های نوین و موثر در درمان این بیماری است که امروزه به دلیل تاثیرات فوق العاده ای که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تزریق گار اوزون نقش موثری در کمک به ترمیم و بازسازی بافت های آسیب دیده در بدن دارد و در بسیاری از موارد به تسکین دردهای مزمن کمر ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر کمک می کند.

بیرون زدگی دیسک کمر یکی از بیماری جدی و شایع ستون فقرات است که به دلایلی همچون وارد شدن فشار شدید و ناگهانی بر روی ستون مهره ها رخ می دهد ، در طی این آسیب ماده ژلاتینی مانند درون دیسک بیرون زده و از آن جایی که در نزدیکی ریشه های عصبی نخاعی قرار دارد سبب وارد شدن فشار بر آن ها و بروز مشکلات حسی و حرکتی برای فرد همچون کمردرد شدید و انتشار درد به پاها و اختلال در عملکرد آن ها می شود.

درمان دیسک کمر با تزریق اوزون امروزه به عنوان روشی موفق در درمان بیرون زدگی دیسک شناخته می شود که نیاز به انجام جراحی های تهاجمی و پرعارضه را تا حد زیادی کاهش می دهد.

افزایش سن، چاقی و اضافه وزن ، قرار گرفتن در وضعیت بد هنگام ایستادن و نشستن ، بلند کردن اجسام سنگین در حالت نامناسب ، انجام ورزش سنگین بدون آمادگی قبلی و خم و راست شدن مکرر از مهم ترین عواملی هستند که ریسک بروز آسیب های دیسک کمر را افزایش می دهند.

درمان دیسک کمر با اوزون یکی از جدیدترین روش های درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه توسط جراح ارتوپد انجام می گیرد.

بیرون زدگی دیسک کمر موجب ایجاد درد در ناحیه کمر ، باسن و ران پا می شود و به دلیل وارد کردن فشار بر ریشه های عصبی نخاعی سبب ضعف و بی حسی اندام ها نیز می شود.

درمان دیسک کمر با تزریق اوزون برای همه افراد نمی تواند روش مناسبی باشد. اگر شخصی دچار بیماری فلج پاها، عدم کنترل مثانه، دیسک کلسیفیه باشد و از فشردگی در ناحیه نخاعی خود رنج ببرد باید هرچه سریع تر تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

درمان دارویی و فیزیوتراپی به عنوان انتخاب اول در درمان دیسک کمر شناخته می شود و در صورت عدم بهبودی شرایط بیمار تزریق اوزون و در نهایت انجام جراحی توصیه می شود.

فواید درمان دیسک کمر با اوزون

  • تسریع روند بهبودی
  • کم تهاجمی و کم عارضه
  • عدم نیاز به بستری در بیمارستان
  • سرپایی و بدون نیاز به انجام جراحی
  • بدون درد و عارضه جانبی خاص
  • هزینه پایین تر نسبت به انجام جراحی

اوزون درمانی چیست ؟

گاز اوزون که از عنصر اکسیژن تشکیل شده نقش موثری در تاثیر فرایندهای بازسازی در بافت های بدن دارد.

اوزون گونه ای واکنش پذیر از اکسیژن است که از خواصی منحصر به فرد برخوردار است و امروزه برای مقاصد درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق اوزون به قسمت های آسیب دیده در بدن سبب افزایش جریان خون و اکسیژن در آن منطقه و تسریع فرایندهای سوخت و ساز در بافت ها و در نتیجه کمک به فرایند بهبودی می شود.

برای انجام اوزون تراپی گاز اکسیژن توسط یک سوزن به دیسک انتقال داده شده و سبب کاهش حجم دیسک و در نتیجه برداشتن فشار از روی ریشه های عصبی نخاعی می شود.

میزان نیاز به بیمار با این روش و همچنین تعداد دفعات تزریق با توجه به شرایط بیمار و با نظر متخصصص ارتوپد مشخص می شود.

 

کلمات مرتبط :

درمان دیسک کمر بدون جراحی – درمان غیرجراحی دیسک کمر – درمان دیسک کمر با اوزون – اوزون تراپی چیست – اوزون تراپی دیسک کمر – درمان دیسک کمر با اوزون