درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان غیرجراحی زانودرد
درمان غیرجراحی زانودرد
جولای 27, 2021
درمان کمردرد چیست؟
درمان کمردرد چیست؟
آگوست 15, 2021
نمایش همه

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی می تواند کمک زیادی به تسکین علائم و عوارض ایجاد شده در بیمار کرده و از پیشرفت بیماری نیز جلوگیری کند.

ماساژ عمیق بافت ها ، تکنیک های درمان دستی و کایروپراکتیک ، سرما و گرما درمانی ، لیزر درمانی ، کشش ستون فقرات و تمرینات ورزشی از جمله روش های فیزیوتراپی در دیسک کمر هستند که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی سینوهه ( فیزیوتراپی در ظفر ) می توانید از آن بهره مند شوید.

فیزیوتراپی اغلب نقش مهمی در بازیابی فتق دیسک ایفا می کند. روشهای آن نه تنها تسکین فوری درد را ارائه می دهد ، بلکه به شما می آموزد که چگونه بدن خود را برای جلوگیری از آسیب بیشتر تقویت کنید.

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

انواع روشهای فیزیوتراپی برای درمان دیسک کمر وجود دارد. درمان های غیر فعال بدن شما را آرام می کند و شامل ماساژ بافت عمیق ، درمان گرم و سرد ، لیزر درمانی ، تحریک الکتریکی (به عنوان مثال ، TENS) و آب درمانی است.

برنامه فیزیوتراپی شما معمولاً با درمان های غیر فعال آغاز می شود. اما هنگامی که بدن شما بهبود می یابد ، درمان های فعال را شروع می کنید که بدن شما را تقویت کرده و از درد بیشتر جلوگیری می کند. فیزیوتراپ شما با شما همکاری می کند تا برنامه ای را که مناسب شماست تهیه کند.

فیزیوتراپیست شما ممکن است از گرما برای افزایش جریان خون در ناحیه مورد نظر استفاده کند. خون با رساندن اکسیژن و مواد مغذی اضافی به بهبود ناحیه کمک می کند. خون همچنین محصولات جانبی زائد اسپاسم عضلات را از بین می برد.

سرما درمانی یا همان کرایوتراپی نیز گردش خون را کند می کند. این امر باعث کاهش التهاب ، اسپاسم عضلانی و درد می شود. فیزیوتراپیست شما ممکن است کیسه یخ را روی ناحیه مورد نظر قرار دهد ، ماساژ یخ به شما بدهد یا حتی از اسپری معروف به فلورومتان برای خنک کردن بافت های ملتهب استفاده کند.

آب درمانی به عنوان یک درمان غیرفعال ممکن است شامل نشستن در حمام آب گرم یا دوش آب گرم باشد. آب درمانی به آرامی درد را تسکین داده و ماهیچه ها را شل می کند.

تحریک الکتریکی عصبی زیر پوستی (TENS) از جریان الکتریکی برای تحریک عضلات شما استفاده می کند. به نظر می رسد شدید است ، اما واقعاً دردناک نیست. الکترودهایی که به پوست شما چسبیده است ، جریان الکتریکی کوچکی را به نقاط کلیدی در مسیر عصبی ارسال می کند. TENS اسپاسم عضلات را کاهش می دهد و به طور کلی اعتقاد بر این است که باعث ترشح اندورفین ها می شود که مسکن های طبیعی بدن شما هستند.

لیزر درمانی نیز روشی موثر در تسکین درد است ، لیزر درمانی همچنین سبب افزایش انرژی دردسترس سلول ها برای رشد و ترمیم خود می شود.

کشش: هدف از کشش کاهش اثرات گرانش بر ستون فقرات است. کشش ستون مهره ها که به دو صورت دستی و مکانیکی انجام میگیرد فاصله بین مهره ها را افزایش داده و از این طریق فشاری که بر دیسک بیرون زده وارد می شود را به حداقل می رساند.

تمرینات ورزشی جز درمان های فعال در درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی هستند. تمرینات ورزشی نه تنها درد ممزمن را مهار می کند بلکه برای سلامت کلی شما نیز مفید است. فیزیوتراپیست شما با شما همکاری می کند تا برنامه ای را بر اساس تشخیص خاص و سابقه سلامتی خود تهیه کنید.

تمرینات تقویتی با تقویت عضلات شکم و کمر حمایت بیشتری از ستون مهره ها به عمل آورده و به تسکین درد کمک می کنند.

تمرینات کششی نیز سبب افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات می شوند.

فیزیوتراپیست شما روش هایی را برای تقویت و تقویت کمر به شما آموزش می دهد تا از درد در آینده جلوگیری کنید. ممکن است اصول مراقبت از خود را بیاموزید تا بدانید چگونه علائم خود را به بهترین نحو درمان کنید. هدف نهایی این است که شما دانش خود را برای حفظ یک شیوه زندگی بدون درد افزایش دهید.

 

کلمات مرتبط :

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی – درمان دیسک کمر بدون جراحی – درمان دیسک کمر با تزریق اوزون – اوزون درمانی در درمان دیسک کمر – درمان غیرجراحی دیسک کمر