درمان دیسک گردن با اوزون

درمان کمردرد بدون جراحی
درمان کمردرد
فوریه 10, 2020
پارگی دیسک کمر
پارگی دیسک کمر
آوریل 18, 2020
نمایش همه

درمان دیسک گردن با اوزون

درمان دیسک گردن با اوزون

درمان دیسک گردن با اوزون

درمان دیسک گردن با اوزون یکی از روش های نوین درمانی است که امروزه جایگزین بسیاری از رو شهای درمانی پرعارضه شده و در بسیاری از موارد از انجام جراحی جلوگیری می کند.

این تزریق باید توسط جراح ارتوپد یا جراحی ستون فقرات و دیسک انجام بگیرد تا امکان بروز هرگونه عارضه جانبی به حداقل برسد.

اینکه ها این روش درمانی می تواند به کاهش مشکلات ناشی از دیسک گردن در بیمار کند بر عهده پزشک است ، پزشک پس از بررسی های دقیق و ارزیابی شرایط بیمار در صورتی که تشخیص دهد درمان دیسک گردن با اوزون می تواند موثر باشد این تزریق را انجام می دهد.

بیرون زدگی دیسک گردن یکی از مشکلات شایع ستون مهره ها در ناحیه گردن است که به دلیل خروج ماده ژلاتینی مانند درون دیسک ها به بیرون رخ داده و از آن جایی که ریشه های عصبی نخاع در این منطقه حضور دارند بیرون زدگی دیسک می تواند منجر به وارد شدن فشار به این اعصاب و بروز مشکلات حرکتی و همچنین اختلالاتی مانند گزگز کردن و بی حسی دست ها شود.

ضعف عضلات گردن ، قرار گرفتن گردن در وضعیت تحت فشار در طیساعت های طولانی کار با رایانه و سبک زندگی کم تحرک از جمله عواملی هستند که خطر بیرون زدگی دیسک را به همراه دارند.

درمان دیسک گردن با اوزون روشی موثر ، کم عارضه و بسیار کم هزینه تر از اعمال جراحی است.

دیسک ها در برابر فشارهایی که هنگام حرکت بر روی بدن اعمال می شوند مقاومت می کنند. در هنگام ایستادن فشار روی دیسک ها اعمال می شود. دیسک های ستون فقرات این نیروها را جذب می کنند و به بدن ما کمک می کنند تا در تعادل و حرکت قرار گیرد. اما با پیشرفت سن ، نیرو، مقاومت و قدرت جذب دیسک کاهش می یابد به همین دلیل افزایش سن یکی از عواملی است که ریسک آسیب پذیری و بیرون زدگی دیسک گردن را افزایش می دهد.

در برخی موارد دیسک گردن مشکل مهمی بریا بیمار ایجاد نمی کند این در حالی است که در برخی مبتلایان سبب بروز اختلال در زندگی طبیعی فرد می شود.

در صورتی که دیسک گردن به موقع تشخیص و تحت درمان مناسب قرار نگیرد می تواند منجر به بروز مشکلات جدی و اختلال در عملکرد فرد شود.

مکانیسم درمان دیسک گردن با اوزون

برای انجام این روش مخلوطی از گاز اکسیژن و اوزون به قسمت مورد نظر در بدن تزریق می شود.

بیمار باید روی شکم خوابیدن و جراح دیسک های مشکل دار را مشخص کند و پس از بی حسی موضعی اقدام به تزریق اوزون داخل دیسک کند.

این روش درمان نیاز به بستری در بیمارستان نداشته و بیمار پس از ملاحظات لازم می تواند به زندگی عادی خود بپردازد.

علائم دیسک گردن

  • احساس درد در گردن که با حرکات گردن تشدید می شود.
  • انتشار درد به شانه و بازوها
  • بی حسی و گزگز کردن دست ها
  • کاهش قدرت دست
  • ناتوانی در حفظ تعادل در موارد شدید
  • سردرد و سرگیجه
  • وزوز گوش
  • حالت تهوع

 

کلمات مرتبط :

درمان دیسک گردن با اوزون – درمان دیسک کمر با اوزون – اوزون درمانی چیست – هزینه اوزون تراپی