درمان رفع فشار ستون فقرات

  1. خانه
  2. روش های درمانی
  3. درمان رفع فشار ستون فقرات
درمان رفع فشار ستون فقرات

درمان رفع فشار ستون فقرات به کاهش فشار در امتداد ستون فقرات و تسکین درد و ناراحتی مرتبط کمک می کند.

اعصاب ممکن است به دلایل زیادی فشرده شوند ، از التهاب و آسیب گرفته تا افزایش سن و تحلیل استخوان در اطراف مفاصل.

درمان فشارزدایی فضاهایی مانند ستون فقرات را باز می کند که ریشه های عصبی نخاعی از آنجا عبور می کنند تا فشار روی آنها کاهش یابد. این همچنین می‌تواند به تغییر موقعیت مفاصل و درمان دیسک‌ های لغزنده کمک کند تا درد شدید یا مخرب ادامه پیدا نکند.

از کشش مکانیکی می توان برای ارائه درمان رفع فشار ستون فقرات استفاده کرد. این شامل باز کردن دستی فضاهایی است که ریشه های عصبی نخاعی از آن عبور می کنند. فیزیوتراپیست ها یا کایروپراکتیک ها معمولا این نوع کشش را انجام می دهند.

این روش درمانی به مجموعه ای از درمان های غیرجراحی و جراحی اشاره دارد که برای کاهش فشار روی اجزای عصبی ستون فقرات طراحی شده اند.

ستون فقرات شامل مجموعه ای از استخوان ها (مهره ها) است که مانند مهره هایی روی یک بند با رباط ها و دیسک های نخاعی (بین مهره ای) به هم چسبیده اند. مسیری از اعصاب از میان این بافت های همبند می گذرد که گاهی اوقات به عنوان جزء عصبی ستون فقرات شناخته می شوند.

انواع آسیب‌ های مختلف می‌ تواند بر یکپارچگی بافت‌ های همبند در امتداد ستون فقرات تأثیر بگذارد. در برخی موارد، این می تواند به مسیر اعصاب فشار وارد کند و باعث درد شود.

درمان رفع فشار ستون فقرات می‌ تواند به تسکین درد و همچنین از بین بردن علت اصلی درد کمک کند.

موارد کاربرد درمان رفع فشار ستون فقرات

برخی از شرایطی که رفع فشار ستون فقرات ممکن است به آنها کمک کند عبارتند از:

  • برآمدگی دیسک
  • دیسک های دژنراتیو
  • فشردگی اعصاب ستون فقرات
  • درد سیاتیک
  • تنگی کانال نخاعی

رفع فشار غیرجراحی ستون فقرات به طور خاص به درمان‌ هایی اطلاق می‌شود که برای کاهش فشار و کاهش درد طراحی شده‌اند، بدون اینکه نیازی به جراحی داشته باشید یا به شما داروی بیهوشی داده شود.

درمان رفع فشار به کاهش درد ناشی از فشار روی اعصاب با کشش ناحیه آسیب دیده کمک می کند. اگر سایر درمان‌ها مانند استراحت، فیزیوتراپی یا طب سوزنی کمکی نکرده باشند، این درمان ممکن است کمک کند.

فشردگی ریشه های عصبی نخاعی یک آسیب بسیار شایع است. اما فشردگی می‌تواند روی باسن، زانو و سایر نواحی که اعصاب با مفاصل در تعامل هستند نیز تأثیر بگذارد. این بدان معنی است که فشردگی می تواند باعث درد شدید شود که فعالیت های روزانه مانند نشستن و ایستادن را مختل می کند.

درمان رفع فشار اغلب می تواند به تسکین درد عصبی بدون جراحی کمک کند، که خطرات و زمان بهبودی را کاهش می دهد.