درمان زانودرد با اوزون یکی از روش های درمانی نوین است که در بسیاری از مبتلایان به زانودرد موثر واقع شده و به بهبود مشکلات بیمار کمک می کند.

تزریق اوزون روشی موثر ، کم عارضه ، کم هزینه ( نسبت به انجام جراحی ) است که امروزه در درمان دردهای عضلانی و مفصلی و همچنین عفونت ها و زخم های مقاوم به درمان کاربرد دارد.

اوزن گونه ای از گاز اکسیژن است که از ترکیب ۳ اتم اکسیژن ایجاد می شود و تزریق آن در بافت های آسیب دیده بدن منجر به افزایش میزان اکسیژن و انرژی در دسترس سلول ها در بافت آسیب دیده برای ترمیم و بازسازی خود می شود.

درمان زانودرد با اوزون تنها باید توسط جراح ارتوپد و تحت شرایط کاملا استریل انجام بگیرد که این شرایط بطور کامل در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه فراهم است.

تزریق غلظت خاصی از گاز اوزون که با نظر پزشک مشخص می شود به داخل بافت های آسیب دیده در بدن نقش موثری در فعال شدن سیستم ضدالتهابی در بدن ، کاهش درد و التهاب در مفاصل و سایر بافت های آسیب دیده و کمک به فرایند بهبودی بیمار دارد.

برای انجام اوزون تراپی مقادیر بسیار کم و کنترل ‌شده‌ی از گاز اوزون با اکسیژن غنی‌شده‌ی مخصوص کاربرد‌های پزشکی ترکیب می‌شود و سپس این ترکیب با روش ‌های مختلفی به بدن انتقال داده می‌شود.

اوزون تراپی علاوه بر کمک به تسکین زانو درد در درمان مشکلات مفصلی و عضلانی دیگر مانند خار پاشنه ، التهاب تاندون ها و … نیز موثر است.

میزان نیاز به بیمار به تعداد دفعات تزریق اوزون با توجه به نوع و شدت مشکل بیمار و همچنین نظر پزشک متفاوت است برخی بیماران با یک جلسه اوزون تراپی به بهبودی قابل توجهی می رسند در حالی که برخی دیگر نیازمند چندین جلسه تزریق اوزون هستند.

هزینه‌ درمان زانودرد با اوزون به مراتب کمتر از هزینه های جراحی است و عوارض آن نیز نسبت به انجام جراحی بسیار کمتر است و به همین دلایل نیز طرفداران زیادی دارد.

فواید درمان زانودرد با اوزون

  • کاهش التهاب زانو ( برخی بیماری ها مانند آرتروز زانو سبب ایجاد التهاب در زانو می شوند )
  • تقویت سیستم ایمنی
  • فعال سازی فرایندهای ترمیم و بازسازی در بافت آسیب دیده
  • کم عارضه و غیرتهاجمی
  • کم هزینه تر نسبت به انجام جراحی
  • تسریع روند بهبودی

 

کلمات مرتبط :

اوزون تراپی – درمان آرتروز زانو با اوزون – درمان دیسک کمر با اوزون – درمان دیسک گردن با اوزون