درمان غیرجراحی برای کمردرد

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بیماری ها
  4. درمان غیرجراحی برای کمردرد
درمان غیرجراحی برای کمردرد

درمان غیرجراحی برای کمردرد

هدف از درمان های پزشکی کاهش درد است، اما این درمان ها منبع اصلی درد را تغییر نمی دهند. پزشک معمولاً درمان‌های پزشکی را در کنار برنامه فیزیوتراپی یا سایر رژیم‌ها تجویز می‌کند.

کمردرد رایج ترین اختلال اسکلتی ـ عضلانی و دومین علت مراجعه افراد به مراکز درمانی است و به عنوان یکی از عوامل مهم دوری افراد از مجل کار شناسایی می شود.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سینوهه در خیابان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای درمان کمردرد و عوامل زمینه ای آن ارائه می دهند.

درمان غیرجراحی برای کمردرد

شل کننده های عضلانی این دارو به عنوان یک مضعف کننده سیستم عصبی مرکزی عمل می کند و تحرک ماهیچه های منقبض را افزایش می دهد و درد ناشی از گرفتگی یا اسپاسم عضلانی را تسکین می دهد. شل کننده های عضلانی هیچ نقشی در مدیریت درد مزمن ندارند.

داروهای ضد درد، با تضعیف سیگنال های ارسال شده به مغز، درک فرد از درد را تغییر می دهند. داروهای ضددرد اغلب برای درمان دردهای شدید و کوتاه مدت مانند درد حاد بعد از عمل استفاده می شوند. 

بریس های پشت. برخی از بیماران متوجه می شوند که می توان از بریس کمر برای ایجاد راحتی و احتمالاً کاهش درد استفاده کرد. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد استفاده از بریس غیرالاستیک به سبک کرست، که به صورت روزانه استفاده می‌شود، همراه با یک برنامه تمرینی فیزیوتراپی، می‌تواند به بهبودی سرعت بخشد و درد را کاهش دهد.۱ بریس پشت نیز ممکن است بعد از جراحی کمر مفید باشد.

تزریق استروئید اپیدورال این تزریق شامل یک استروئید است که مستقیماً در قسمت بیرونی کیسه سختی که طناب نخاعی را احاطه کرده است، تزریق می شود. یک اشعه ایکس زنده، به نام فلوروسکوپی، برای هدایت سوزن به ناحیه صحیح استفاده می شود. هدف از تزریق، تسکین موقت درد با کاهش التهاب در اطراف ریشه عصبی فشرده شده است.

فیزیوتراپی کمردرد

فیزیوتراپی مهم ترین بخش از درمان غیرجراحی برای کمردرد است.

فیزیوتراپیست پس از ارزیابی دقیق شرایط بیمار از موثرترین روشهای فیزیوتراپی برای درمان کمردرد بهره می برد.

دستکاری دستی از تکنیک های فیزیوتراپی در درمان کمردرد است که با هدف بهبود تحرک و کاهش سفتی، ناراحتی یا درد، توسط دستان فیزیوتراپیست انجام می شود.

فشارهای دستی با سرعت و نیروی متفاوت برای تنظیم ساختارهای ستون فقرات اعمال می شود. دستکاری دستی برای تسکین کمردرد در برخی افراد یافت شده است

ماساژ درمانی با اعمال بر روی کمر می‌تواند اسپاسم‌های عضلانی را که معمولاً به کمردرد کمک می‌کنند، تسکین دهد. ماساژ همچنین جریان خون را در ناحیه کمر افزایش می‌دهد که با رساندن مواد مغذی و اکسیژن به عضلات آسیب‌دیده، بهبودی را تسریع می‌کند.

تمرینات ورزشی بخش مهمی از برنامه درمان غیرجراحی برای کمردرد است.

 

کلمات مرتبط :

درمان غیرجراحی برای کمردرد – بهترین درمان کمردرد – فیزیوتراپی کمردرد – درمان دیسک کمر بدون جراحی