درمان غیرجراحی زانودرد

  1. خانه
  2. روش های درمانی
  3. درمان غیرجراحی زانودرد
درمان غیرجراحی زانودرد

درمان غیرجراحی زانودرد

درد مزمن ناشی از آسیب زانو می تواند تحرک شما را محدود کند و شما را از لذت بردن از کارهایی که زمانی دوست داشتید باز دارد. با این حال، ممکن است احساس کنید برای تعویض زانو خیلی جوان هستید. آیا درد زانو بدون مداخله جراحی قابل درمان است؟

درمان غیرجراحی زانودرد

درمان های غیر تهاجمی به صورت خارجی برای کمک به تسکین درد و التهاب و بازگرداندن تحرک و انعطاف پذیری استفاده می شود. رایج ترین درمان های محافظه کارانه عبارتند از:

استراحت، یخ، فشرده سازی و ارتفاع، چهار اصل اساسی هستند که برای آسیب های ساده زانو به کار می روند. گاهی اوقات زانوی شما فقط به زمان و مکان برای بهبودی نیاز دارد، و دادن یک هفته یا بیشتر به خودتان استراحت دهید تا با کیسه ای یخ روی کاناپه کمپ بزنید، راه بهبودی است.

فیزیوتراپی یا ماساژ درمانی

در موارد فشار یا رگ به رگ شدن شدید، ممکن است به کمک کمی از یک متخصص نیاز داشته باشید. فیزیوتراپی زانوی شما را توانبخشی می کند و آن را قوی تر می کند. ماساژ درمانی بر تسکین نقاط ماشه ای که باعث اسپاسم درد می شوند تمرکز دارد.

فیزیوتراپی زانو موثرترین درمان غیرجراحی زانودرد است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در ظفر می توانید از آن بهره مند شوید.

درمان های کم تهاجمی برای زانو درد

درمان‌های کم تهاجمی اغلب شامل انواعی از تزریق‌ها، تزریق مایعات یا ژل‌هایی با خواص درمانی به داخل یا اطراف مفصل برای کاهش التهاب، روان‌سازی، تسکین درد و افزایش التیام است.

تزریق کورتیکواستروئید

کورتیکواستروئیدها می توانند التهاب را به سرعت کاهش دهند و درد ناشی از تورم را که باعث فشار روی عصب یا بافت های اطراف می شود کاهش دهند.

تزریق اسید هیالورونیک

بدن شما اسید هیالورونیک (HA) را به طور طبیعی تولید می کند، اما گاهی اوقات تولید به کمی تقویت نیاز دارد. تزریق HA به مفصل شما روانکاری را می دهد که برای حرکت آزادتر نیاز دارد.

پی آر پی و تزریق سلول های بنیادی

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یکی از روشهای درمانی غیرجراحی زانودرد است، این روش با استفاده از خون شما انجام می گیرد که سانتریفیوژ شده است تا پلاکت ها را در پلاسما متمرکز کند و در عین حال از شر گلبول های سفید و قرمز خون خلاص شود.

PRP غلیظ به مفصل شما تزریق می شود تا فاکتورهای رشد را به ناحیه جذب کند و بهبود را تسریع کند. سلول های بنیادی کار مشابهی را انجام می دهند و قدرت بازسازی سیستم شما را افزایش می دهند و درد را در این فرآیند تسکین می دهند.

جراحی برای درمان زانودرد

اگر زانوی شما به شدت آسیب دیده باشد، ممکن است برای ترمیم رباط‌ها یا تاندون‌های پاره‌شده یا تغییر موقعیت کاسه زانو نیاز به جراحی داشته باشید. با این حال، برای بسیاری از موارد زانو درد، یک یا چند مورد از این درمان های محافظه کارانه تر، شما را در مسیر بهبودی بدون نیاز به مداخله جراحی قرار می دهد.

 

کلمات مرتبط :

درمان غیرجراحی زانودرد – بهترین درمان زانودرد – فیزیوتراپی زانو در شریعتی