درمان کمر درد با فیزیوتراپی

روش های درمان آرتروز زانو
روش های درمان آرتروز زانو
ژانویه 24, 2022
درمانهای اولیه کمردرد
درمانهای اولیه کمردرد
آوریل 9, 2022
نمایش همه

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

ارقام حاکی از آن است که حدود ۸۰ درصد از افراد در دوره ای از زندگی خود کمردرد را تجربه می کنند. کمردرد و گردن درد می تواند بسیار ناتوان کننده باشد، بنابراین نحوه مدیریت درمان کمردرد توسط فیزیوتراپیست برای اطمینان از نتیجه مثبت ضروری است. کمردرد می تواند در داخل و اطراف ستون فقرات موضعی باشد، اما می تواند به عنوان درد سیاتیک نیز تجربه شود. سردرد و میگرن نیز معمولاً به دلیل مشکلات گردن ایجاد می شود.

ورزش مهم است
ورزش به عنوان نقشی حیاتی در بهبودی طولانی مدت و پیشگیری از بسیاری از آسیب‌های اسکلتی- عضلانی، از جمله کمردرد و گردن، به رسمیت شناخته می‌شود. ورزش مدیریت درمان فیزیوتراپی را تحسین می کند و هنگام تلاش برای پیشگیری و توانبخشی درد و آسیب با اصلاح علل زمینه ای، نه فقط به دنبال متوقف کردن درد، به نتایج طولانی مدت می رسد.

بیومکانیک زیربنایی که باعث درد کمر و گردن می شود
بیشتر کمردردها ناشی از بارگذاری بیش از حد روی عضلات، مفاصل، رباط‌ها، دیسک‌های ستون فقرات و غیره به دلیل ثبات ضعیف هسته است. پایداری هسته به طور سنتی به این صورت تعریف می شود. قدرت و کنترل یک فرد بر عضلات کمر، لگن و شکم خود به منظور حفظ تراز وضعیتی مطلوب کمر و لگن.

با این حال مهم است که کمربند شانه و قفسه سینه را نیز شامل شود، زیرا قسمت تحتانی کمر و لگن به صورت مجزا عمل نمی کنند و ماهیچه های سرتاسر تنه باید به طور هماهنگ عمل کنند تا تراز وضعیتی مطلوب حفظ شود و همچنین کارآمدی بیومکانیکی ایجاد شود. حرکات اندام فوقانی و تحتانی

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست ها یک ارزیابی فیزیکی جامع انجام می دهند و سپس از این اطلاعات برای طراحی یک برنامه ورزشی شخصی برای بهبود وضعیت بدنی/بیومکانیک، ثبات هسته، انعطاف پذیری، قدرت عملکردی، آمادگی قلبی عروقی، تعادل و هماهنگی استفاده می کنند. برنامه‌ها بر دستیابی به نتایج بلندمدت با اصلاح علل بیومکانیک زمینه‌ای درد شما، بهبود قدرت ماهیچه‌هایی که پشت و گردن شما را پشتیبانی می‌کنند و آموزش حرکت‌های کارآمد برای ورزش، کار یا فعالیت‌های روزمره زندگی خاص شما تمرکز می‌کنند. نظارت متخصص توسط فیزیوتراپیست تضمین می‌کند که هر بیمار تمرینات را با تکنیک خوب تکمیل می‌کند تا از آسیب بیشتر جلوگیری کند، از موثر بودن تمرین‌ها و همچنین اطمینان از اینکه پیشرفت در زمان‌های ایمن و مناسب انجام می‌شود.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سینوهه در میرداماد خدمات تخصصی درمان کمر درد با فیزیوتراپی را با استفاده زا پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی و با بهره گیری از متدهای درمانی روز دنیا ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در درمان کمردرد – بهترین درمان کمردرد – دلایل بروز کمردرد – فیزیوتراپی کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی دیسک کمر – درمان دیسک کمر بدون جراحی – درمان غیرجراحی دیسک کمر