دلایل کمردرد هنگام سرفه

زمانی که قسمت بالایی بدن شما حرکت می کند، پشت شما بیشتر حرکت می کند، از جمله زمانی که سرفه می کنید. همانطور که سرفه می کنید، ممکن است متوجه شوید که شانه هایتان قوز کرده و بدنتان به جلو خم شده است. از آنجایی که سرفه بر موقعیت بدن شما تأثیر می گذارد، ممکن است هنگام سرفه احساس درد کنید.

حرکت رو به جلو که می تواند در اثر سرفه ایجاد شود، کمر را نیز حرکت می دهد. درد در ناحیه کمر می تواند به باسن و پاهای شما سرایت کند. درد احتمالاً نشانه ای از مشکل در ناحیه کمر شماست.

دلایل کمردرد هنگام سرفه

گاهی اوقات، کمردرد در واقع می تواند ناشی از سرفه مزمن باشد. عمل سرفه می تواند به کمر فشار وارد کند و آن را بیش از حد معمول منقبض کند. با این حال، زمانی که سرفه مزمن نیست، درد اغلب به دلیل مشکل کمر شما است.

کمردرد می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برخی از شایع ترین علل عبارتند از:

فتق دیسک. دیسک ها بالشتک های بین استخوان های ستون فقرات شما هستند. فتق دیسک (یا پارگی یا لغزش دیسک) زمانی اتفاق می‌افتد که بخش نرم‌تر دیسک به قسمت سخت‌تر فشار می‌آورد.
فشار عضلانی. یک کشیدگی می تواند عضله یا تاندون را تحت تاثیر قرار دهد. در پشت، عضله یا تاندون ممکن است کشیده، پاره یا پیچ خورده شود.

رگ به رگ شدن عضلانی. رگ به رگ شدن رباط هایی که استخوان ها را در یک مفصل به هم متصل می کنند تأثیر می گذارد. با رگ به رگ شدن، رباط ها کشیده یا پاره می شوند.

گرفتگی عضله. اسپاسم و گرفتگی یکی از دلایل کمردرد هنگام سرفه است و زمانی رخ می دهد که عضله نتواند پس از انقباض شل شود. اسپاسم می تواند هر بار از ثانیه تا بیش از ۱۵ دقیقه طول بکشد. گاهی اوقات، می توانید انقباض عضلانی را ببینید. عضله همچنین می تواند بسیار سفت باشد یا متفاوت از حالت عادی به نظر برسد.

جلوگیری از کمردرد هنگام سرفه

سعی کنید هنگام سرفه به جای خم شدن به جلو، یک قوس طبیعی در پشت خود داشته باشید. پایین نگه داشتن شانه ها (در نظر بگیرید که شانه ها از گوش شما دور می شوند) همچنین می تواند به شل شدن کمر در هنگام سرفه کمک کند.

اگر هنگام سرفه دست خود را روی سطحی مانند میز یا پیشخوان بگذارید، این به کمر کمک می کند تا فشرده نشود.

تشک خود را تعویض کنید
اگر تشک شما بیش از ۵ تا ۷ سال سن دارد، شاید زمان تعویض آن فرا رسیده باشد. تشک سفت‌تر یا نرم‌تر را امتحان کنید، هر کدام که پشت شما ترجیح می‌دهد. نشانه ای از افتادگی تشک کهنه در وسط یا محل خواب شماست.

تسکین استرس
استرس، چه جسمی و چه احساسی، اغلب باعث استرس بدنی می شود. اگر استرس ناشی از خود سرفه است، به جای تلاش برای مبارزه با سرفه، سعی کنید آرام شوید. برای استرس عاطفی، می توانید سطح استرس خود را با تمرینات تنفسی، یادداشت روزانه و سایر اشکال مراقبت از خود کاهش دهید.

هنگام نشستن از ساپورت استفاده کنید
بسیاری از مشاغل نیاز به نشستن طولانی مدت دارند. وقتی می نشینید، ممکن است کمی به سمت صفحه نمایش رایانه یا سایر نقاط مرجع خم شوید. در حالت ایده آل، قبل از اینکه کمرتان احساس درد کند، برخیزید و حرکت کنید. حتی ایستادن می تواند کمک کند، و همچنین داشتن یک صندلی ارگونومیک و تنظیم کار.

کفش های حمایتی بپوشید
پاهای شما از پاهای شما حمایت می کند که پشت شما را پشتیبانی می کند. پوشیدن کفش های ناراحت کننده می تواند به کمر شما فشار وارد کند. وقتی به دنبال کفش می گردید، کفش هایی را انتخاب کنید که دارای قوس و تکیه گاه مناسب باشند و مطمئن شوید که به درستی جا می شوند. در فروشگاه قدم بزنید تا ببینید چه احساسی دارند. زیره ها را از نظر بالشتک بررسی کنید.

سایر راهکارها

به درستی ورزش کنید
صدمات ناشی از استفاده بیش از حد ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که خیلی سریع ورزش می کنید یا اگر ورزش نامناسب انجام دهید. برای جلوگیری از استفاده بیش از حد، فعالیت بدنی خود را به آرامی افزایش دهید و مطمئن شوید که از تکنیک ها و تجهیزات مناسب استفاده می کنید.

وضعیت بدن خود را بهبود بخشید
هنگامی که راه می روید، مستقیم به جلو نگاه کنید و سر خود را در بالای ستون فقرات خود متعادل نگه دارید. شانه های خود را پایین نیاورید از پاشنه تا پا قدم بزنید. برخی تمرینات ممکن است به شما در بهبود وضعیت بدن نیز کمک کند.

قبل از ورزش بدن خود را گرم و هیدراته کنید
قبل از انجام هر گونه فعالیت بدنی، حتما بدن خود را گرم کرده و کشش دهید. مایعات فراوان بنوشید و از ورزش در دمای بیش از حد گرم خودداری کنید. در غیر این صورت، ممکن است دچار اسپاسم عضلانی شوید که می‌تواند باعث شود در زمان حرکت بعداً، از جمله هنگام سرفه، کمرتان درد بگیرد.

آسیب قبلی کمر را مدیریت کنید
اگر در گذشته آسیب دیدگی کمر را تجربه کرده اید، ممکن است احتمال آسیب دیدگی دیگری نیز وجود داشته باشد. برای حفظ سلامت بیشتر کمر خود با پزشک خود کار کنید. این ممکن است شامل تمرین‌های ویژه و دانش هشدار باشد.

 

کلمات مرتبط :

دلایل کمردرد هنگام سرفه – درمان کمردرد – بهترین درمان کمردرد – درمان کمردرد بدون جراحی