روشهای تسکین کمردرد

چه شما وسایل سنگین را برای کارتان بلند کنید و چه به سادگی دیسک ناشی از یک آسیب ورزشی دچار بیرون زدگی شده باشد، کمردرد احتمالاً در مقطعی از زندگی شما را آزار خواهد داد. کمردرد می تواند ناشی از یک آسیب حاد یا استفاده بیش از حد مزمن باشد که منجر به آرتریت می شود. این به نوبه خود می تواند دیسک های پر از مایع در ستون فقرات شما را که به عنوان ضربه گیر عمل می کنند، تجزیه کند. علت هرچه که باشد، راهکارهایی وجود دارد که می توانید برای تقویت کمر و جلوگیری از کمردرد انجام دهید.

روشهای تسکین کمردرد

گرما و سرما درمانی
هنگامی که کمردرد را تجربه می کنید، می توانید از خواص درمانی سرما و گرما استفاده کنید. با این حال، نظم در اینجا مهم است. هنگامی که با آسیب جدیدی روبرو می شوید، ابتدا از کمپرس یخ استفاده کنید، سپس از گرما استفاده کنید.

تکه های یخ یا یخ خرد شده را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. آنچه را که استفاده می کنید در یک پارچه بپیچید تا پوست خود را از آسیب محافظت کنید. هر بار بیش از ۱۰ دقیقه به قسمت پایین کمر خود بمالید. در صورت نیاز در طول روز تکرار کنید. بین برنامه های یخ حداقل ۱۰ دقیقه استراحت کنید.

در حالی که گرما ممکن است وسوسه انگیز باشد که بعد از آسیب اعمال شود، اما می تواند باعث شود که بدن شما ترکیبات التهابی بیشتری را در بدن شما آزاد کند. پس از یک تا دو روز و برای دردهای مزمن، می توانید شروع به اعمال گرما کنید. از قرار دادن منبع گرما به طور مستقیم روی پوست خود خودداری کنید. 

در فضای کاری خود تجدید نظر کنید
اگر تمام روز پشت میز کار می کنید. ارزیابی فضای شما برای ارگونومیک‌تر کردن آن (کمر پسند)،از روشهای تسکین کمردرد است و از بدتر شدن درد جلوگیری می کند. بازنگری در فضای کاری برای رفع کمر با قرار دادن مهمترین ابزار کار شما شروع می شود.

صندلی شما. صندلی شما باید در ارتفاعی باشد که پاهای شما کاملاً روی زمین قرار بگیرد و صاف باشد. زانوهای شما نیز باید همسطح باسن باشد. اگر تکیه گاه روی صندلی میز شما به اندازه کافی از پشت شما پشتیبانی نمی کند، ممکن است بخواهید یک بالش کمری کوچک یا حوله تا شده بخرید تا آن را در منحنی کمر خود قرار دهید.

مانیتور . نگاه کردن خیلی بالا یا خیلی پایین به مانیتور می تواند بر وضعیت بدن شما تأثیر بگذارد و در نتیجه به کمردرد کمک کند. مانیتور شما باید به اندازه یک بازو از صندلی شما فاصله داشته باشد و قسمت بالایی صفحه فقط کمی زیر سطح چشم باشد.

سایر راهکارها

رژیم غذایی
هنگامی که کمردرد دارید، رژیم غذایی سالم به دلایل متعددی مهم است. اول اینکه خوب غذا خوردن می تواند به شما در حفظ وزن سالم کمک کند. اضافه وزن به کمر شما فشار بیشتری وارد می کند و به درد شما می افزاید ، به همین دلیل کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن یکی از روشهای تسکین کمردرد است. دوم، رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی کلیدی می تواند به رشد استخوان کمک کند و استخوان های شما را قوی نگه دارد. این مواد مغذی ضروری عبارتند از:

  • کلسیم. غذاهای سرشار از کلسیم عبارتند از محصولات لبنی مانند ماست، شیر، پنیر، ماست منجمد و بستنی. اگر لبنیات نمی‌خورید (یا نمی‌توانید) برخی از غذاها با کلسیم غنی شده‌اند، مانند غلات، آب پرتقال، بلغور جو دوسر و شیرهای غیرلبنی. سبزیجاتی مانند کلم سبز، کلم پیچ، بوک چوی و کلم بروکلی نیز دارای کلسیم هستند.
  • فسفر. غذاهای سرشار از فسفر نیز غذاهای لبنی از جمله پنیر، شیر، پنیر دلمه، بستنی، پودینگ و ماست هستند. سایر غذاهای حاوی فسفر عبارتند از: لوبیا پخته، لوبیا قرمز، لوبیا سیاه، غلات سبوس دار، صدف، ساردین و کولاهای تیره.
  • ویتامین D. غذاهای سرشار از ویتامین D عبارتند از: روغن کبد ماهی، اره ماهی، ماهی آزاد، شیر غنی شده، ساردین، تخم مرغ و غلات غنی شده.

 

مقالات مرتبط :

درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان

درمان دیسک کمر با تزریق اوزون