روشهای درمان آرتروز زانو

فیزیوتراپی موثرترین روش درمان آرتروز زانو است ، فیزیوتراپی درد را تسکین داده و دامنه حرکتی مفصل زانو را که در اثر آرتروز کاهش یافته ، بهبود می بخشد. فیزیوتراپیست برای کمک به بیمار از متدها و مدالیته های مختلفی بهره می برد. متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در ظفر خدمات فیزیوتراپی در درمان آرتروز زانو را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و بروز ترین متدهای فغیزیوتراپی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهند.

روشهای درمان آرتروز زانو

در صورتی که فیزیوتراپی و سایر اقدامات محافظه کارانه نتوانند کمکی به بهبود شرایط آرتروز زانو بکنند اقدامات زیر توصیه می شود:

تزریق کورتیزون. تزریق کورتیکواستروئید به مفصل شما ممکن است درد را برای چند هفته تسکین دهد. پزشک ناحیه اطراف مفصل شما را بی حس می کند ، سپس یک سوزن را در فضای داخل مفصل شما قرار داده و دارو تزریق می کند. تعداد تزریق کورتیزون که می توانید هر سال دریافت کنید به طور کلی به سه یا چهار مورد محدود می شود ، زیرا این دارو می تواند آسیب مفاصل را در طول زمان بدتر کند.

اوزون تراپی نیز یکی از روش های موثر در درمان آرتروز زانو است که امروزه انجام می گیرد.

تنظیم مجدد استخوان ها اگر آرتروز یک طرف زانو را بیشتر از طرف دیگر آسیب دیده است ، استئوتومی ممکن است مفید باشد. در استئوتومی زانو ، یک جراح استخوان را در بالا یا پایین زانو برش می دهد ، و سپس یک تکه استخوان را برداشته یا اضافه می کند. این کار وزن بدن شما را از قسمت فرسوده زانو دور می کند.

تعویض مفصل. در جراحی تعویض مفصل ، جراح سطوح آسیب دیده مفصل شما را برداشته و قطعات پلاستیکی و فلزی را جایگزین آنها می کند. خطرات جراحی شامل عفونت و لخته شدن خون است. مفاصل مصنوعی می توانند از بین بروند یا شل شوند و در نهایت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

درمان خانگی آرتروز زانو

کاهش وزن یکی از موثرترین روش های درمان آرتروز زانو است که کمک زیادی به تسکین علائم و جلوگیری از پیشرفت بیماری می کند.تحمل وزن اضافی فشار بر مفاصل تحمل کننده وزن مانند زانو و باسن شما را افزایش می دهد. حتی کاهش وزن جزئی می تواند فشار را کاهش داده و درد شما را کاهش دهد. با یک متخصص تغذیه در مورد روشهای سالم کاهش وزن صحبت کنید.

ورزش. تمرینات کم فشار می تواند استقامت شما را افزایش داده و ماهیچه های اطراف مفصل شما را تقویت کرده و مفصل شما را پایدارتر کند. پیاده روی ، دوچرخه سواری یا ایروبیک روی آب را امتحان کنید. در صورت احساس درد مفاصل جدید ، آن را متوقف کنید.

 

 

کلمات مرتبط :

روشهای درمان آرتروز زانو – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی