روشهای درمان غیرجراحی دیسک کمر

 1. خانه
 2. روش های درمانی
 3. روشهای درمان غیرجراحی دیسک کمر
روشهای درمان غیرجراحی دیسک کمر

روشهای درمان غیرجراحی دیسک کمر

برای تعیین و تشخیص قطعی فتق دیسک نیاز به MRI است، زیرا بافت های نرم به وضوح در عکس اشعه ایکس دیده نمی شوند. علاوه بر این، قبل از شروع هر دوره درمانی، پزشک باید سؤالات خاصی در مورد شدت، منبع و علائم درد بپرسد.

برای اکثر بیماران مبتلا به بیرون زدگی دیسک، پزشکان یک روش محافظه کارانه و غیر جراحی را توصیه می کنند. این به دلیل چندین واقعیت شناخته شده در مورد فتق دیسک است:

 • همه فتق های دیسک باعث درد یا علائم نمی شوند.
 • کمردرد ممکن است در اثر آسیب، آسیب یا سایر مشکلات سایر بافت های نرم مانند ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها ایجاد شود.
 • جراحی ممکن است به همان اندازه یا کمتر از زمان، تنظیمات اسکلتی عضلانی داخلی، بهبود وضعیت بدنی، یا تغییرات سبک زندگی مانند کاهش وزن یا تقویت عضلات پشت و شکم موثر باشد.
 • جراحی ممکن است مشکل را بدتر کند یا عوارض دیگری ایجاد کند.

مگر اینکه بیمار از مشکلات شدید و ناتوان کننده رنج می برد، مانند ضعف شدید، پیشرفته در اندام های خود به دلیل دیسک آسیب دیده که باعث گیرکردن شدید ریشه عصبی (که ممکن است باعث آسیب دائمی عصبی شود)، از دست دادن ناگهانی کنترل روده یا مثانه، یا درد فلج کننده، گزینه های غیرجراحی زیر اولین قدم در درمان درد پارگی دیسک خواهد بود.

درمان بیرون زدگی دیسک بدون توجه به محل فتق دیسک، اگر در ناحیه گردن (سرویکس)، قسمت فوقانی پشت (سینه) یا قسمت تحتانی کمر (کمر) رخ دهد، یکسان خواهد بود.

روشهای درمان غیرجراحی دیسک کمر

درمان‌های غیرجراحی دیسک‌های لغزیده چهار تا شش هفته طول می‌کشد تا حداکثر تأثیر را داشته باشند. این رویکردها طراحی شده اند تا درد و ناراحتی را کاهش دهند و همچنین به عنوان آزمایش های تشخیصی مداوم برای مشخص کردن ماهیت دقیق آسیب دیسک عمل کنند.

علاوه بر این، رویکرد غیرجراحی ممکن است به بیماران در مورد مکانیک مناسب بدن آموزش دهد که از آسیب بیشتر در آینده جلوگیری می کند. تکنیک‌های مناسب بلند کردن، کشش و تمرین‌های انعطاف‌پذیری همگی می‌توانند دیسک‌ها را از «ساییدگی و پارگی» غیرضروری محافظت کنند.

 • استراحت ساده ترین و اغلب موثرترین وسیله برای کاهش درد و درد. از آنجایی که بیشتر بیماری‌های دیسک باعث فیزیوتراپی برای درد فتق دیسک نمی‌شوند، ممکن است دیسک را به عنوان منبع درد پشت یا گردن رد کند.
 • فیزیوتراپی و ورزش از موثرترین روشهای درمان غیرجراحی دیسک کمر هستند که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سینوهه در ظفر به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شوند ، راهکارهای فیزیوتراپی می توانند به کاهش فشار روی ریشه عصبی کمک کند. کشش ستون فقرات و درمان دستی از جمله مهم ترین تکنیک هایی هستند که توسط متخصصان فیزیوتراپی برای درمان دیسک کمر بکار برده می شوند.
 • گرما و سرما. کیسه های یخ و بسته های حرارتی می توانند ماهیچه های سفت را شل کنند، تورم و التهاب را کاهش دهند و علائم را کاهش دهند.
 • موثرترین داروهای بدون نسخه (OTC) برای تسکین درد، NSAIDs (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) نامیده می شوند. ایبوپروفن و ناپروکسن عموماً مؤثرتر از آسپرین و استامینوفن هستند.
 • برای درد شدیدتر، ممکن است به داروهای مسکن تجویزی مانند کدئین، مورفین و غیره نیاز باشد.
 • استروئیدها ممکن است توسط پزشک برای مسائل جدی تر التهاب و تسکین درد تجویز و تجویز شوند.
 • برای موارد شدید درد و التهاب ممکن است از تزریق اپیدورال استفاده شود.

 

 

کلمات مرتبط :

درمان دیسک کمر بدون جراحی – روشهای درمان دیسک کمر – دلایل دیسک کمر – فیزیوتراپی دیسک کمر – درمان کمردرد بدون جراحی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در میرداماد