روشهای درمان کمر درد

فیش تراپی
فیش تراپی
آوریل 5, 2021
بیماری دیسک کمر
بیماری دیسک کمر
آوریل 15, 2021
نمایش همه

روشهای درمان کمر درد

روشهای درمان کمر درد

روشهای درمان کمر درد

روشهای درمان کمر درد

درمان کمردرد یک مشکل چالش برانگیز است که تقریباً همه باید در مقطعی از زندگی خود آن را مدیریت کنند. اغلب کمردرد با درمان های ساده برطرف می شود. تعدادی گزینه در دسترس است و هیچ درمانی برای درمان کمردرد معمولی برتر نشان داده نشده است. اینها برخی از درمان‌های استانداردی هستند که برای کمردرد مورد استفاده قرار می‌گیرند، و اینکه چگونه اثربخشی آنها نشان داده شده است.

روشهای درمان کمر درد

اصلاح فعالیت ها
اولین قدم در درمان کمردرد جلوگیری از تشدید کمر است. بیماران باید بدانند که کمردرد شایع است و اغلب با گذشت زمان برطرف می شود. استراحت در بستر اغلب توصیه می شد، اما اخیراً مشخص شده است که بهبودی پس از کمردرد را کندتر می کند. استراحت طولانی مدت در رختخواب در واقع می تواند منجر به کمردرد پایدارتر شود، و مطالعات نشان داده اند که با فعالیت بدنی ملایم بهبودی سریعتر انجام می شود.

سرما و گرما درمانی
استفاده از یخ و گرما اغلب توصیه می‌شود و در حین انجام این فعالیت‌ها باعث تسکین علائم می‌شود، اما هیچ فایده‌ای فراتر از تسکین کوتاه‌مدت علائم وجود ندارد. سرما و گرما درمانی از روشهای درمان کمر درد هستند که توسط متخصصان فیزیوتراپی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

داروهای ضد التهاب
داروهای ضد التهابی رایج ترین داروهایی هستند که برای کمردرد توصیه می شود و نشان داده شده است که یکی از موثرترین داروها هستند. داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (یا NSAIDs) با تسکین درد و کاهش التهاب عمل می کنند. هیچ دارویی به تنهایی بهتر از دیگری ثابت نشده است، و بسیاری از بیماران دارویی را پیدا می‌کنند که برای آنها بهترین نتیجه را دارد (بعضی‌ها داروی یک‌بار در روز را ترجیح می‌دهند، برخی دیگر دارویی را ترجیح می‌دهند که بتوان آن را دفعات بیشتری مصرف کرد).

داروهای تسکین دهنده درد
داروها برای تسکین علائم دردناک اغلب به علائمی کمک می کنند که توسط NSAID ها تسکین نمی یابند. اغلب، ترکیب NSAID ها با استامینوفن یا ترامادول می تواند به تسکین درد کافی کمک کند، بدون اینکه نیازی به استفاده از داروهای ضد درد مخدر باشد. داروهای موضعی، از جمله کپسایسین و لیدوکائین نیز می‌توانند تسکین دهند، اگرچه اثرات پس از برداشتن دارو باقی نمی‌ماند.

سایر روشهای درمان کمر درد

شل کننده های عضلانی
اسپاسم عضلانی یک شکایت رایج به خصوص در مراحل اولیه کمردرد است. در واقع، برای بسیاری از بیماران، اسپاسم عضلانی ناتوان کننده ترین جنبه کمردرد است. تسکین با داروهای شل کننده عضلانی می تواند در این مراحل اولیه مفید باشد، اما این داروها معمولاً باید فقط برای مدت کوتاهی استفاده شوند. داروهای شل کننده عضلات دارای عوارضی هستند که شامل خواب آلودگی و وابستگی می شود.۵

داروهای استروئیدی
داروهای استروئیدی در کاهش التهاب موثر هستند و می توانند به صورت خوراکی یا تزریق در اطراف ستون فقرات، به اصطلاح تزریق اپیدورال، تجویز شوند. برای اکثر انواع رایج کمردرد، داروهای استروئیدی مفید نشان داده نشده است. بیمارانی که عصب آنها فشرده شده و باعث علائم پا درد می شود، اغلب با داروهای استروئیدی بهبود می یابند، اما کمردرد معمولی معمولاً به داروهای استروئیدی نیاز ندارد. علاوه بر این، بسیاری از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی احساس می کنند که پتانسیل عوارض جانبی داروهای استروئیدی آنها را ارزشمند نمی کند.

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی یکی بهترین و موثرترین روشهای درمان کمر درد است. یک فیزیوتراپیست می تواند با راهنمایی شما در این فرآیند و کمک به تعیین تمرینات قابل تحمل کمک کننده باشد. علاوه بر این، یک درمانگر با تجربه می تواند اطمینان حاصل کند که تمرینات را به درستی انجام می دهید تا در معرض آسیب بیشتر قرار نگیرید.

جراحی ستون فقرات
بیشتر اوقات، کمردرد با گذشت زمان و درمان هایی که در بالا توضیح داده شد بهبود می یابد. با این حال، برخی از بیماران در نهایت برای بهبود وضعیت خود به جراحی نیاز دارند. تعدادی گزینه برای درمان جراحی مشکلات کمر وجود دارد. در حالی که اغلب به این مراحل نیاز نیست، در برخی بیماران، جراحی ستون فقرات ممکن است یک گزینه درمانی مفید باشد.

 

کلمات مرتبط :

روشهای درمان کمر درد – درمان کمردرد بدون جراحی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی