روش های درمان آرتروز زانو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بیماری ها
  4. روش های درمان آرتروز زانو
روش های درمان آرتروز زانو

روش های درمان آرتروز زانو

زانو محتمل‌ترین مفصل برای ابتلا به آرتروز است و می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر زندگی شما بگذارد. فعالیت‌هایی که زمانی به راحتی در آنها شرکت می‌کردید، می‌توانند ناگهان دشوار باشند و درد قابل توجهی ایجاد کنند. در حالی که جایگزینی زانو در آتلانتا یکی از گزینه‌های درمان این مشکل است، اغلب مردم می‌خواهند در صورت امکان از آن اجتناب کنند.

روش های درمان آرتروز زانو

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی اغلب اولین گزینه ای است که پزشکان هنگام شروع تجربه مشکلات ناشی از آرتریت توصیه می کنند. کشش و تقویت ماهیچه های چهار ران و همسترینگ می تواند استرس زانو را از بین ببرد، به حفظ تراز مناسب مفصل کمک کند و میزان درد را کاهش دهد. 

داروهای ضد التهاب
داروهای ضد التهابی اغلب برای افرادی که از آرتریت رنج می برند تجویز می شود. این نوع دارو به کاهش تورم در مفصل آسیب‌دیده کمک می‌کند، که می‌تواند به کاهش میزان دردی که در زانو یا زانوهای آرتروز خود احساس می‌کنید، کمک کند.

یخ
در حالی که واضح است که نمی توانید به طور مداوم از یخ استفاده کنید، این درمان خانگی ساده همیشه پس از هر نوع فعالیت بدنی شدید ایده خوبی است. یخ زدن زانوها به کاهش تورم بعد از ورزش کمک می کند تا درد و سفتی کمتری را در مفاصل تجربه کنید.

تزریقات
اگر ترکیب ۳ راه حل فوق به طور قابل توجهی درد و ناراحتی شما را بهبود نمی بخشد، گزینه بعدی احتمالاً تزریق خواهد بود. ۳ نوع تزریق برای درمان آرتروز در زانو وجود دارد:

  • تزریق استروئید: اینها نتایج سریع و مؤثری را ارائه می دهند، اما به طور متوسط ​​فقط ۴ هفته دوام می آورند، بنابراین احتمالاً هر ماه به تزریق های اضافی نیاز خواهید داشت.
  • تزریقات ضد التهابی: این تزریق ها در واقع ترکیبی از اسید هیالورونیک، روان کننده های طبیعی و عوامل ضد التهابی هستند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا شروع به کار کنند، اما زمانی که این کار را انجام دهند، بسیار مؤثر هستند و نتایج تقریباً ۶ ماه دوام می‌آورند.
    با پزشک خود صحبت کنید تا تصمیم بگیرد کدام نوع تزریق ممکن است برای شما مناسب باشد.
  • پی آر پی تراپی این نوع دیگری از تزریق است و یکی از روش های درمان آرتروز زانو است. درمان PRP شامل تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) به مفصل است. پلاکت ها از خون خود شما گرفته می شوند، در سانتریفیوژ چرخانده می شوند تا جدا شوند و سپس قسمت های خاصی از پلاکت ها به زانو تزریق می شود. در حالی که هنوز در مراحل اولیه است، چندین مطالعه نشان داده اند که این یک گزینه موثر است، بنابراین با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا این گزینه برای شما مناسب است یا خیر.

 

کلمات مرتبط :

روش های درمان آرتروز زانو – بهترین درمان آرتروز زانو – درمان غیرجراحی آرتروز زانو