علائم دیسک گردن

درمان دیسک کمر با اوزون تراپی
درمان دیسک کمر با اوزون تراپی
جولای 23, 2020
درمان پارگی روتاتور کاف
درمان پارگی روتاتور کاف
جولای 27, 2020
نمایش همه

علائم دیسک گردن

علائم دیسک گردن

علائم دیسک گردن

علائم دیسک گردن با توجه به میزان پارگی و بیرون زدگی دیسک ، محل مهره ها و … متفاوت است و از خفیف تا شدید متغیر است.

بیرون زدگی دیسک گردن جدی ترین بیماری و آسیب در مهره های گردنی است که به دلیل نزدیکی با ریشه های عصبی نخاعی می تواند سبب بروز مشکلات حسی و حرکتی برای فرد شود.

در این عارضه ماده ژلاتینی مانند درون دیسک گردن بدلیل پارگی دیسک گردن بیرون زده و سبب وارد شدن فشار بر ریشه ها و اعصاب نخاعی که از آن ناحیه عبور می کنند می شود  ، این وضعیت علاوه بر بروز درد سبب بروز واکنش التهابی شدیدی در این منطقه می شود.

شایعترین محل بیرون زدگی دیسک گردن بین مهره ها ۵ و ۶ و مهره های ۶ و ۷ است و پزشک برای تشخیص محل دقیق بیرون زدگی دیسک از تصاویر رادیوگرافی و همچینن سی تی اسکن و در مواردی حتی ام آر آی بهره می برد.

برخلاف عموم دیسک گردن خود بیماری نیست بلکه بیرون زدگی ماده میانی درون دیسک ها بدلیل آسیب و پارگی دیسک بیماری محسوب می شود.

علائم دیسک گردن ممکن است بحدی شدید باشد که سبب بروز مشکلات زیادی برای فرد شده و حتی خواب شبانه را از وی سلب کند و درمان آن نیز اغلب سخت از درمان دیسک کمر است.

خوشبختانه درمان دیسک کمر بدون جراحی با روش هایی همچون فیزیوتراپی و اوزون تراپی در بسیاری از مبتلایان به این عارضه از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و نیاز به انجام اعمال جراحی پرهزینه و بعضا پرعارضه را به حداقل می رساند.

درمان دیسک گردن با تزریق اوزون روشی موثر ، کم عارضه و موثر است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است ، برای انجام این روش مخلوطی از گاز اکسیژن و اوزون به قسمت مورد نظر در بدن تزریق می شود.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش های درمان غیرجراحی دیسک کمر و گردن شناخته می شود و نیاز به انجام اعمال جراحی پرهزینه و پرعارضه را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپیست برای کمک به بیمار مبتلا به دیسک گردن از متدها و مدالیته های مختلفی همچون لیزر پرتوان ، تراکشن مهره ها ، الکتروتراپی ، تکنیک های منوال تراپی و کایروپراکتیک و تمرینات ورزشی استفاده می کند.

علائم دیسک گردن

  • درد یا بی حسی عضلات گردن
  • گزگز کردن و مورمور شدن شانه ها و دست ها
  • اختلال در عملکرد دست ها
  • کاهش قدرت دست ها برای گرفتن اجسام
  • ناتوانی در گرفتن اجسام با دست
  • سردرد و سرگیجه
  • خواب رفتگی اندام ها بخصوص دست ها
  • ضعف عضلات در اندام های فوقانی

 

کلمات مرتبط :

درمان دیسک گردن بدون جراحی – درمان دیسک کمر بدون جراحی – فیزیوتراپی دیسک گردن – علائم دیسک گردن – درمان دیسک کمر با تزریق اوزون