فیزیوتراپی آسیبهای زانو

آسیب های بافت نرم مانند کشیدگی رباط ها و کشیدگی عضلات. با آسیب های بافت نرم، تورم اغلب مشاهده می شود. تورم در ۶ ساعت اول اغلب نتیجه خون در اطراف آن ناحیه است. این یک وضعیت جدی است و به احتمال زیاد نتیجه آسیب ACL، کشکک یا منیسک است. مفصل زانو باید تنبیهات زیادی را تحمل کند. اگر در هر نوع ورزشی که شامل حرکت روی پا است شرکت می کنید، آسیب به ساق پا همیشه امکان پذیر است. چرخش شدید در فوتبال، دویدن بر روی سطوح ناهموار، تماس زانو با بازیکن رقیب دیگر، و تماس زانو با جسم دیگر همگی می توانند به شکلی به مفصل زانو آسیب وارد کنند.

صدمات استخوانی مانند شکستگی اغلب در اثر تماس با سطح سخت یا فرد دیگری در حین ورزش ایجاد می شود. شکستگی های استرسی در دوندگانی که در مسافت های طولانی تمرین می کنند، شایع است. ماهیت تکراری تمرین می تواند منجر به آسیب ساق پا شود.

فیزیوتراپی آسیبهای زانو توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در خیابان شریعتی با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و بهره گیری از متدهای درمانی روز دنیا ارائه می شود.

انواع زانودرد

درد حاد – معمولاً به سرعت می آید و به همان سرعت از بین می رود. این شدیدترین درد است و می تواند در روزهای پس از آسیب رخ دهد. استراحت بهترین راه حل در مراحل اولیه بهبودی است.

درد مزمن – دردی که ماه ها طول می کشد و به درمان پاسخ نمی دهد.

در بسیاری از موارد، یک فیزیوتراپیست خوب می تواند با موفقیت آسیب زانوی شما را درمان کند و از جراحی جلوگیری کند.

فیزیوتراپی در آسیبهای زانو

فیزیوتراپیست ها می توانند به مدیریت درد زانو و بهبود انعطاف پذیری و قدرت در عضلات حمایت کننده زانو کمک کنند. در مورد مشکلات زانو، فیزیوتراپیست شما برنامه ای برای اقدامات زیر طراحی می کند:

  • تقویت عضلات پایین تنه
  • جلوگیری از تکرار آسیب دیدگی
  • بهبود دامنه حرکتی از دست رفته
  • تسکین درد

فیزیوتراپی زانو

برخی از درمان های فیزیوتراپی برای زانو درد عبارتند از:

ماساژ دادن

تا زمانی که زانو درد ناشی از آرتروز نباشد، ماساژ می تواند گزینه مناسبی برای درمان زانو درد باشد. فیزیوتراپیست شما می تواند در مورد تکنیک دقیق ماساژ مورد استفاده توصیه کند.

تکنیک های درمان دستی

موبیلیزاسیون یک تکنیک دستی است که به بازگرداندن حرکت به مفاصل کمک می کند. این شامل حرکت از طریق دستکاری ملایم مفاصل به منظور بازگرداندن حرکت است.

کشش

بسیاری از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند که همزمان فقط کشش می دهند و روی تقویت عضلات کار نمی کنند. کشش می‌تواند مفاصل را بی‌ثبات کند، اگر با تمرینات استحکامی ترکیب نشود.

تمرینات قدرتی

یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به زانو درد، افزایش قدرت از طریق تمرینات خاص است.

سوزن خشک

درای نیدلینگ می تواند یک درمان عالی برای زانو درد باشد. بیماران مبتلا به سندرم باند IT، زانوی دونده و سندرم درد کشکک رانی، می‌توانند از سوزن خشک بهره ببرند. 

تیپینگ

نوار چسب فقط در صورتی باید اعمال شود که باعث ناراحتی نشود. این تکنیک به منظور کاهش استرس روی زانو اعمال می شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی آسیبهای زانو – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در ظفر