فیزیوتراپی برای دیسک کمر چگونه است؟

بهترین درمان برای کمردرد چیست؟
بهترین درمان برای کمردرد چیست؟
می 30, 2022
مهم ترین دلایل کمردرد چیست؟
مهم ترین دلایل کمردرد چیست؟
ژوئن 1, 2022
نمایش همه

فیزیوتراپی برای دیسک کمر چگونه است؟

فیزیوتراپی برای دیسک کمر

فیزیوتراپی برای دیسک کمر

فیزیوتراپی برای دیسک کمر چگونه است؟

فیزیوتراپی نقش مهمی در درمان فتق دیسک کمر (LDH) برای افراد بی‌شماری ایفا می‌کند و اغلب نتایج عالی را بدون نیاز به مداخله جراحی ایجاد می‌کند. در واقع، تحقیقات نشان داده است که ارجاع یک پزشک مراقبت های اولیه به فیزیوتراپی برای سیاتیک که اخیراً شروع شده است، ناتوانی و نتایج را بهبود می بخشد.

فیزیوتراپی چگونه می تواند برای بیمارانی که با LDH دست و پنجه نرم می کنند مفید باشد و علائم سیاتیک را تسکین دهد؟ این مقاله مروری بر فواید فیزیوتراپی برای فتق دیسک کمر و همچنین انتظاراتی را که می‌توانید از این فرآیند داشته باشید، ارائه می‌کند.

درمان فتق دیسک کمر با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی می‌تواند علائم را تسکین دهد، از شعله‌ور شدن و عود بیماری جلوگیری کند، عملکرد و تحرک ستون فقرات کمری را بهبود بخشد و علت اصلی سیاتیک را که معمولاً LDH است، کاهش دهد. به طور خاص، اهداف فیزیوتراپی برای فتق دیسک کمر عبارتند از:

  • تسکین درد ساق پا و کمر
  • اسپاسم عضلانی را کاهش دهید
  • بهبود تحرک پایین تنه
  • حرکت بدون درد را بازیابی کنید
  • وضعیت و حرکت را بهبود بخشید
  • عضلات مرکزی بدن را تقویت کنید
  • بهبود قدرت و استقامت
  • از تشدید درد در آینده جلوگیری کنید

تقویت عضلات مرکزی بدن و عضلات پشتیبان نه تنها برای ورزشکاران ضروری است، بلکه می تواند وضعیت بدنی شما را بهبود بخشد، به کارهای روزمره مانند کارهای خانه کمک کند و به طور بالقوه از شما در برابر درد و آسیب محافظت کند. “هسته” شما به قسمت میانی بدن (در اصل بالاتنه) اشاره دارد و تمام عضلات در امتداد جلو، پشت و پهلوها را درگیر می کند.

بسیاری از مردم نمی دانند که قدرت اصلی در سلامت ستون فقرات نقش دارد. عضلات مرکزی شما به حمایت و تثبیت ستون فقرات شما کمک می کنند. از سوی دیگر، ضعف عضلات مرکزی می‌تواند منجر به کمردرد مداوم، وضعیت بدنی نامناسب و آسیب‌های عضلانی شود که ورزش و انجام فعالیت‌های روزانه را دشوار می‌کند. نشستن طولانی مدت و کم تحرکی هر دو باعث ضعیف شدن ماهیچه های میانی می شود.

نشستن پشت میز در تمام طول روز در محل کار در نقش های بی تحرک را می توان با راه حل های عملی مانند بیدار شدن هر ۲۰ دقیقه برای حرکت در اطراف، حرکات کششی در هنگام ناهار، استفاده از میز ایستاده و/یا انجام تمرینات تقویتی مرکزی خنثی کرد. تمرینات تقویتی مرکزی عضلات کمر، باسن، شکم و لگن را تمرین می دهند تا هماهنگ عمل کنند و تعادل و ثبات را بهبود بخشند. ورزش کم ضربه همچنین می تواند به شما در حفظ وزن ثابت کمک کند، که می تواند بارها و فشار روی ستون فقرات شما را کاهش دهد.

فیزیوتراپی برای دیسک کمر

در طول اولین قرار ملاقات شما، فیزیوتراپیست شما یک ارزیابی را انجام خواهد داد. ارزیابی شامل مصاحبه و معاینه فیزیکی خواهد بود. این به تعیین بهترین روش درمانی برای کمک به کاهش درد و بهبود حرکات عملکردی کمک می کند. در طول مصاحبه، درمانگر شما تاریخچه علائم، رفتار علائم و محدودیت های عملکردی را جمع آوری می کند، در حالی که عادات سبک زندگی و تاریخچه پزشکی را نیز در نظر می گیرد. در طول معاینه فیزیکی، فیزیوتراپیست شما دامنه حرکت، قدرت، وضعیت بدنی، رفلکس ها، راه رفتن و سایر حرکات عملکردی کمر/لگن شما را ارزیابی می کند تا آسیب های موجود را مشخص کند. اختلالات شناسایی شده به فیزیوتراپیست اجازه می دهد تا عوامل موثر در درد شما را تعیین کند. اطلاعات جمع‌آوری‌شده در ارزیابی به درمانگر شما اجازه می‌دهد تا با دقت بیشتری یک برنامه درمانی ایجاد کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای دیسک کمر – درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی – درمان دیسک کمر بدون جراحی – بهترین روش درمان دیسک کمر