فیزیوتراپی برای گردن درد

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بیماری ها
  4. فیزیوتراپی برای گردن درد
فیزیوتراپی برای گردن درد

فیزیوتراپی برای گردن درد در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در خیابان شریعتی تهران با استفاده از تجهیزات پیشرفته و بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می شود.

دلایل مختلفی می توانند منجر به بروز گردن درد و اختلالات حرکتی شوند، هر گونه تغییر در آناتومی ستون فقرات گردنی می تواند منجر به گردن درد شود . مشکلاتی همچون فتق دیسک گردن ، آرتروز گردن و … نیز از جمله شایع ترین مشکلات گردن هستند که منجر به بروز درد می شوند.

گردن درد بیشتر به دلیل کشیدگی عضلات ایجاد می شود، عواملی همچون ضربه شلاقی گردن، قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب در هنگام انجام فعالیت ها و خواب از جمله عواملی هستند که منجر به بروز گردن درد می شوند.

خوشبختانه فیزیوتراپی برای گردن درد در اغلب موارد گردن درد مناسب است و می تواند درد و علائم بیماران را تا حد زیادی تسکین دهد.

گردن درد می تواند منجر به بروز مشکلات زیادی برای بیماران شود و عملکرد حرکتی فرد را دچار اختلال کند.

فواید و اهداف فیزیوتراپی برای گردن درد

درمان های فیزیوتراپی به دو دسته تقسیم می شود: غیرفعال و فعال. درمان های فیزیوتراپی غیرفعال برای گردن درد ممکن است شامل درمان های دستی و ماساژ درمانی، کمپرس گرم و سرد ، الکتروتراپی یا اولتراسوند باشد. این روش ها به تسکین درد، سفتی و التهاب کمک می کنند.

درمان‌ های فیزیوتراپی فعال برای گردن درد نیز می تواند شامل هر کشش و تمرینی باشد که فیزیوتراپ ما برای شرایط خاص شما مناسب بداند. درمان فعال علاوه بر تسکین درد در ستون فقرات و عضلات آسیب دیده، به افزایش قدرت و انعطاف پذیری کمک می کند.

فیزیوتراپی و ورزش های ملایم به عنوان یک درمان موثر برای تسکین فتق دیسک شناخته می شوند. ورزش های توصیه شده توسط فیزیوتراپیست ها باعث تقویت عضلات، کاهش فشار روی نخاع و بهبود انعطاف پذیری می شود.

  • کاهش درد و سفتی گردن. مهم ترین هدف فیزیوتراپی تسکین درد گردن و کاهش سفتی و افزایش انعطاف پذیری گردن است ، درمانگران ما در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در شریعتی تهران پس از ارزیابی دقیق شرایط بیماران برنامه درمانی را با هدف کمک به تسکین علائم در نظر می گیرند.
  • بهبود دامنه حرکتی. فیزیوتراپیست ما ما تمرینات انعطاف پذیری را در برنامه درمانی بیماران مبتلا به گردن درد در نظر می گیرد که به افزایش دامنه حرکتی در پشت و گردن کمک می کند.
  • افزایش قدرت. فیزیوتراپیست های ما با توجه شرایط هر بیمار بطور تخصصی برای بیماران در نظر گرفته می شوند خاص برای نیازهای خاص شما ایجاد می کند که به تقویت عضلات در ناحیه آسیب دیده کمک می کند.
  • پیشگیری از مشکلات بعدی با یادگیری مکانیک بدن می توانید از آسیب های بعدی جلوگیری کنید و از عود درد جلوگیری کنید.
  • بهبود کیفیت کلی زندگی. فیزیوتراپی با کمک به تسکین علائم می تواند کیفیت زندگی افراد مبتلا به گردن درد را ارتقا دهد.

 

 

مقالات مرتبط :

روشهای درمان گردن درد

دلایل گردن درد

آرتروز گردن