فیزیوتراپی بعد از جراحی دیسک کمر

تمرینات مناسب دیسک کمر
تمرینات مناسب دیسک کمر
می 3, 2021
فیزیوتراپی در درمان کمردرد
فیزیوتراپی در درمان کمردرد
می 12, 2021
نمایش همه

فیزیوتراپی بعد از جراحی دیسک کمر

فیزیوتراپی بعد از جراحی دیسک کمر

فیزیوتراپی بعد از جراحی دیسک کمر

فیزیوتراپی بعد از جراحی دیسک کمر برای کمک به بهبود شرایط بیمار و تسریع بهبودی پس از جراحی و کاهش عوارض جراحی ضروری است.

توانبخشی و حرکات اصلاحی بخشی ضروری در دوران نقاهت پس از جراحی است.

دوران بهبود و مراقبت بعد از عمل دیسک کمر و ستون فقرات معمولاً سه تا شش ماه طول می‌کشد و بیمار در این مدت نیازمند خدمات توانبخشی با فیزیوتراپی و کاردرمانی است.

فیزیوتراپیست با تنظیم برنامه دقیق برای توانبخشی بیمار کمک زیادی به تسکین درد بیمار پس از جراحی و بازگشت خرچه سریع تر وی به زندگی عادی برای انجام امور روزمره می کند.

انجام هرگونه جراحی همواره با بروز عوارضی همراه است که با فیزیوتراپی می توان این عوارض را به حداقل رساند.

ذکر این نکته ضروری است که زمان توانبخشی و دوران نقاهت پس از جراحی دیسک کمر به عوامل محتلفی از جمله شرایط بیمار ، نوع جراحی ، تبحر جراح و تبحر فیزیوتراپیست برای کمک به بیمار بستگی دارد و برای هر بیمار متفاوت است.

بیمارانی که نیازمند جراحی برای درمان دیسک کمر هستند ضروری است که در صورت اضافه وزن ، اقدام به کاهش وزن خود قبل از انجام جراحی بکنند چراکه داشتن اضافه وزن در دوران نقاهت پس از جراحی می تواند منجر به طولانی شدن روند بهبودی شود.

فیزیوتراپی بعد از جراحی دیسک کمر

درد پس از جراحی یکی از شایع ترین عوارضی است که اغلب افراد تجربه می کنند و یا تکنیک های فیزیوتراپی از جمله سرما و گرما درمانی و الکتروتراپی قابل تخفیف است.

توانبخشی پس از جراحی دیسک کمر با فیزیوتراپی علاوه بر کمک به تسکین علائم روند بهبودی را سرعت می بخشد و به افزایش شانس موفقیت آمیز بودن جراحی نیز کمک زیادی می کند.

فیزیوتراپی بعد از جراحی دیسک کمر در بیمارستان آغاز و پس از آن در منزل و کلینیک باید ادامه پیدا کند و تا زمانی که بیمار به شرایط مطلوب نرسیده پیگیری شود.

تجویز کمربند و بریس طبی در دوران نقاهت پس از جراحی و زمانی که بیمار مشغول انجام تمرینات فیزیوتراپی است می تواند کمک کننده باشد و فشاری که بر ستون مهره ها حسن انجام ورزش وارد می شود را کاهش دهد.

تمریناتی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد شامل تمرینات کششی و تقویتی می شود ، تمرینات کششی دامنه حرکتی را افزایش داده و تمرینات تقویت با تقویت عضلات شکم و کمر حمایت مناسب از دیسک جراحی شده می کنند.

فیزیوتراپیست همچنین توصیه هایی در ارتباط با نحوه صحیح فعالیت ها تا زمان بهبودی کامل به بیمار ارائه می دهد تا فشار کمتری بر دیسک جراحی شده وارد شود.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی بعد از جراحی دیسک کمر – فیزیوتارپی دیسک کمر – فیزیوتراپی در ظفر – درمان دیسک کمر بدون جراحی