فیزیوتراپی بیرون زدگی دیسک گردن بهترین و موثرترین روش درمان غیرجراحی بیرون زدگی دیسک ها در ستون فقرات است که در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه ( فیزیوتراپی در ظفر ) به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

بیرون زدگی دیسک گردن یکی از بیماری های شایع ستون فقرات گردنی است که با افزایش سن ریسک بروز آن افزایش می یابد.

این عارضه یکی از رایج ترین بیماری هایی است که باعث ایجاد گردن درد و اختلال در عملکرد اندام های فوقانی در افراد بزرکسال می شود.

حرکات تکراری گردن ، قرار گرفتن گردن در وضعیت تحت فشار به مدت طولانی ، وارد شدن ضربه شدید و ناگهانی به ستون فقرات گردنی و تضعیف تدریجی ستون مهره ها در اثر افزایش سن از مهم ترین عواملس هستند که خطر بروز بیرون زدگی دیسک گردن را به همراه دارند.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش ها در کنترل علائم بیرون زدگی دیسک گردن و کمک به درمان و جلوگیری از پیشرفت آن است که در بسیاری از موارد نیاز به انجام جراحی را از بین می برد.

انجام تمرینات ورزشی برای درمان دیسک گردن تنها باید تحت نظر فیزیوتراپیست انجام گیرد چراکه انجام هرگونه حرکت خودسرانه می تواند منجر به تشدید آسیب دیدگی می شود.

فیزیوتراپی یکی از متداول ترین روش های درمان درد مزمن گردن است. بیشتر برنامه های فیزیوتراپی برای گردن درد شامل استفاده از روش های درمانی برای کاهش درد و یا سفتی کافی برای شروع یک برنامه ورزشی تقویت و کشش گردن است. روش ها و تمرین های خاص مورد استفاده در فیزیوتراپی و همچنین مدت زمان برنامه درمانی ، می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

فیزیوتراپی منفعل ، که شامل درمانهایی است که بدون تلاش بیمار انجام می شود. روش های درمانی متعددی مانند استفاده از کمپرس یخ ، گرم درمانی ، ماساژ درمانی ، التراسوند ، الکتروتراپی و … برای کمک به کاهش درد و التهاب ناشی از بیرون زدگی دیسک گردن .

فیزیوتراپی فعال ، که شامل حرکت بدن بدن بیمار از طریق ورزش و کشش است. با بهبود قدرت و انعطاف پذیری در گردن ، این عضلات ممکن است درد کمتری داشته باشند و بتوانند وضعیت خوبی را حفظ کنند ، که باعث کاهش فشار در ستون فقرات گردنی می شود.

فیزیوتراپی بیرون زدگی دیسک گردن

اهداف فیزیوتراپی در درمان این بیماری عبارتند از :

  • درد گردن را کاهش می دهد.
  • به کاهش خشکی و سفتی ستون فقرات گردنی کمک کرده و دامنه حرکتی گردن را افزایش کی شدهد.
  • عضلات گردن را تقویت می کند.
  • به پیشگیری ار عود مجدد و یا تشدید عارضه کمک می کند.
  • بهبود عملکرد حرکتی در اندام های فوقانی
  • کاهش اسپاسم عضلات گردن

 

 

متخصصان ما در کلینیک فزیوتراپی سینوهه ( فیزیوتراپی در ظفر ) خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای کمک به درمان بیرون زدگی دیسک گردن و سایر مشکلات ارتوپدی ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در فلهک – فیزیوتراپی دیسک گردن