فیزیوتراپی در درمان کمر درد

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بیماری ها
  4. فیزیوتراپی در درمان کمر درد
فیزیوتراپی در درمان کمر درد

فیزیوتراپی در درمان کمر درد بدون جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است و با کمک به تسکین درد کمک زیادی به بهبود کیفیت زندگی افراد خواهد کرد.

آیا کمردرد مزمن شما را از داشتن زندگی دلخواه باز می دارد؟ این علامت ناتوان کننده، که ممکن است ناشی از انواع مسائل اساسی باشد، ممکن است شما را وادار کند آرزو کنید که آرزو کنید فقط بتوانید بقیه عمر خود را در صندلی خود بگذرانید. با این حال، در واقع، می‌توانید با بیرون آمدن از آن صندلی و برنامه‌ریزی یک دوره فیزیوتراپی، بر کمردرد مزمن خود غلبه کنید. در اینجا پنج روش وجود دارد که فیزیوتراپیست ما می تواند از این روش درمانی استفاده کند تا به شما کمک کند کمردرد مزمن را برای همیشه پشت سر بگذارید.

فیزیوتراپی در درمان کمر درد

۱٫ فیزیوتراپی حمایت و مقاومت کمر را تقویت می کند
کمر ضعیف به احتمال زیاد کمر دردناک است. عضلاتی که به اندازه کافی از پشت و ستون فقرات حمایت نمی کنند، شما را با مشکلات وضعیتی مواجه می کنند که منجر به گیرکردن اعصاب، فشار مزمن اسکلتی عضلانی و افزایش آسیب پذیری در برابر آسیب های حاد می شود. عضلات ضعیف کمر نیز به راحتی تحت فشار و فشار قرار می گیرند و به عنوان حالت پیش فرض آنها ملتهب، سفت و دردناک می شوند. تمرینات فیزیوتراپی که برای تقویت قدرت این ماهیچه‌ها طراحی شده‌اند، می‌توانند حمایت مورد نیاز کمر را فراهم کنند. شما با حالت صاف تر می ایستید، ناراحتی روزانه کمتری را تجربه می کنید و راحت تر در مقابل آسیب های بعدی مقاومت می کنید.

۲٫ فیزیوتراپی انعطاف پذیری را افزایش می دهد
درد و سفتی در مورد کمر انسان دست به دست هم می دهند. استئوآرتریت مفاصل ستون فقرات، لگن یا لگن می تواند باعث درد مزمن شود. ماهیچه ها و بافت های همبند در پشت به طور انعکاسی در حضور درد سفت می شوند که فقط شما را سفت تر می کند. حرکات کششی و سایر تمرینات فیزیوتراپی می توانند این ماهیچه ها را طولانی تر کنند، آنها را شل کرده و حرکت بدون درد پشت شما را افزایش دهند.

۳٫ فیزیوتراپی می تواند التهاب را کاهش دهد
یکی از مزایای فیزیوتراپی در درمان کمر درد کمک به کاهش التهاب است، التهاب مزمن اغلب به معنای کمردرد مزمن است. آرتریت، اختلالات خودایمنی، کشیدگی مفصل فاست، تاندونیت، و سایر مشکلات از این قبیل می تواند شما را در ناراحتی دائمی قرار دهد. یک فیزیوتراپیست می تواند بفهمد که چه نوع تمریناتی می تواند به افزایش گردش خون و کاهش التهاب به آرامی و به طور طبیعی کمک کند. گزینه‌های دیگر ممکن است شامل تکنیک‌های ضدالتهاب مانند ماساژ درمانی، لیزردرمانی سرد، کاربردهای گرما، کاربردهای سرد و درمان اولتراسوند برای افزایش جریان خون و کمک به دفع مواد التهابی به بافت‌ها باشد.

۴٫ فیزیوتراپی شما را به سمت سبک زندگی کمتر دردناک راهنمایی می کند
ممکن است بدون اینکه متوجه شوید بدترین دشمن پشت خود باشید. کمردرد مزمن می تواند با انتخاب های متعددی در سبک زندگی مرتبط باشد. خوابیدن بر روی تشک نامناسب، حمل وزن بیش از حد، خم شدن یا چرخاندن بیش از حد نامناسب در محل کارتان – این اشتباهات و سایر خطاهای بی‌گناه می‌تواند مشکلاتی را برای کمر شما ایجاد کند. یک فیزیوتراپیست می تواند به این مشکلات اشاره کند و برخی تغییرات سالم را پیشنهاد کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در درمان کمر درد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – بهترین درمان کمردرد – دلایل بروز کمردرد – روشهای درمان کمردرد – درمان دیسک کمر بدون جراحی – درمان غیرجراحی دیسک کمر – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی