فیزیوتراپی در شریعتی

  1. خانه
  2. روش های درمانی
  3. فیزیوتراپی در شریعتی
فیزیوتراپی در شریعتی

فیزیوتراپی در شریعتی

فیزیوتراپی شاخه ای از توانبخشی است که با هدف کمک به بیماران در حفظ ، بهبود یا بهبود توانایی های جسمانی خود انجام می شود.

فیزیوتراپیست ها با بیمارانی کار می کنند که حرکات آنها ممکن است به دلیل افزایش سن ، بیماری ، عوامل محیطی یا خطرات ورزشی تضعیف شود.

فیزیوتراپی همچنین به معنی درمان هرگونه درد ، بیماری یا آسیب با وسایل فیزیکی است.

متخصص فیزیوتراپی به دنبال شناسایی و به حداکثر رساندن کیفیت زندگی و پتانسیل حرکتی از طریق پیشگیری ، مداخله (درمان) ، ارتقاء و توانبخشی است.
تثبیت به معنی تناسب اندام یا توانایی انجام کاری است.

توانبخشی به این معنی است که فردی را مناسب یا قادر به انجام کاری می کند که دیگر نمی تواند به درستی یا به طور کلی انجام دهد ، اما قبلاً قادر به انجام آن بود ، یعنی بازیابی توانایی ها.

فیزیوتراپی در شریعتی

در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه در شریعتی خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی با هدف کمک به بهبود شرایط جسمانی مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه پس از ارزیابی دقیق شرایط بیماران و با توجه به نیاز هر بیمار از متدها و مدالیته های مختلفی بهره می برند.

فیزیوتراپی عبارت است از درمان صدمات ، بیماریها و اختلالات از طریق روشهای فیزیکی – مانند ورزش ، ماساژ ، دستکاری و سایر درمانها – از طریق دارو و جراحی.

ممکن است بسیاری از افراد معتقد باشند که فیزیوتراپیست ها عمدتا با آسیب های ناشی از کمر و ورزش کار می کنند ، اما همیشه اینطور نیست. فیزیوتراپیست ها متخصصان بهداشتی بسیار آموزش دیده ای هستند که برای افرادی که از مشکلات جسمی ناشی از آسیب ، بیماری ، بیماری و پیری رنج می برند ، درمان می کنند.

هدف یک متخصص فیزیوتراپی بهبود کیفیت زندگی فرد با استفاده از انواع روش های درمانی برای تسکین درد و بازگرداندن عملکرد یا در صورت آسیب دائمی یا بیماری ، کاهش هرگونه اختلال عملکرد است.

ممکن است فیزیوتراپیست برای تشخیص مشکلات و پیاده سازی برنامه درمانی ، وضعیت جسمانی بیمار را ارزیابی کند ، همچنین می تواند بیماران را برای راه رفتن مجدد آموزش دهد یا به دیگران کمک کند تا با عصا ، چارچوب راه رفتن یا ویلچر کنار بیایند.

آموزش نیز نقش اساسی در فیزیوتراپی دارد. فیزیوتراپیست ها زمان زیادی را صرف آموزش بیماران ، خانواده های آنها و جامعه می کنند تا از آسیب ها جلوگیری کرده و به افراد کمک کنند تا سبک زندگی سالمی داشته باشند.

یک فیزیوتراپیست همچنین ممکن است برنامه های تناسب اندام اجتماعی را برنامه ریزی و اجرا کند. در نهایت ، فیزیوتراپیست ها همچنین می توانند در صورت لزوم تشخیص گواهی مرخصی استعلاجی صادر کنند.

فیزیوتراپیست ها در طول زندگی حرفه ای خود همه افراد را از جمله کودکان مبتلا به فلج مغزی ، نوزادان نارس ، زنان باردار ، افرادی که تحت توانبخشی قرار می گیرند ، ورزشکاران ، افراد مسن (برای به دست آوردن تناسب اندام) و افرادی که به دنبال بیماری قلبی ، سکته مغزی یا کمک نیاز به کمک دارند ، درمان می کنند. 

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در ظفر – کلینیک فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی خوب در منطقه ۳