فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یک درمان بسیار موثر برای اختلالات، بیماری ها و آسیب های متعدد است. این درمان به بازیابی تحرک، حرکت و عملکرد قسمت های آسیب دیده بدن کمک می کند. فیزیوتراپی از روش های فیزیکی اثبات شده پزشکی و دانش عمیق در مورد نحوه عملکرد بدن انسان استفاده می کند.

در مرکز فیزیوتراپی سینوهه، فیزیوتراپیست های فوق العاده واجد شرایط و با تجربه ما برنامه های درمانی شخصی سازی شده ای را ارائه می دهند که می تواند از طرق مختلف برای شما مفید باشد. در اینجا به برخی از مزایای مراجعه به فیزیوتراپیست اشاره می کنیم.

موارد کاربرد فیزیوتراپی چیست؟

مدیریت آسیب های مرتبط با ورزش
فیزیوتراپیست ها می دانند که چگونه ورزش می تواند خطر ابتلا به بیماری های خاص مانند پارگی ACL، آرنج گلف بازان، پارگی همسترینگ و موارد دیگر را افزایش دهد. بنابراین، آنها برای تشخیص و رفع مشکلات علامتی ناشی از چنین آسیب‌هایی، برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی می‌کنند. ورزشکاران می توانند به غیر از آسیب های ورزشی از فیزیوتراپی برای تقویت عضلات بدن، افزایش گردش خون و بهبود تحرک استفاده کنند.

مدیریت درد
فیزیوتراپی یک روش ثابت شده برای تسکین درد از طریق برنامه های ورزشی و تکنیک های درمانی الکتریکی مانند TENS، IFT و التراسوند است. تحرک بافت نرم همچنین یک تکنیک موثر برای بازگرداندن عملکرد طبیعی بدن و کاهش درد ناشی از شرایطی مانند رگ به رگ شدن عضلانی، تاندونیت و آرتریت روماتوئید (RA) است.

استئوپاتی
فیزیوتراپیست‌ها همچنین به بیمارانی که از چنین شرایطی رنج می‌برند کمک می‌کنند تا از طریق تمرینات درمانی قابل اجرا و یک برنامه اقدام روشن، درد را کاهش دهند. در اینجا برخی از علائم رایج وجود دارد که با فیزیوتراپی قابل درمان هستند.

  • درد دنده و سینه
  • درد عضلات و مفاصل
  • کمر درد
  • سردرد
  • گردن درد
  • بی تحرکی و سفت شدن

سایر موارد کاربرد فیزیوتراپی چیست؟

بهبود وضعیت بدن
فیزیوتراپیست های خوب آموزش دیده می توانند به مشکلات وضعیت بدن شما اشاره کرده و به شما در رفع آنها کمک کنند. به جای پرداختن به درد مزمن به عنوان یک راه حل کوتاه مدت، فیزیوتراپی به بیماران این امکان را می دهد که از وضعیت بدن خود در حین کار آگاهی بیشتری داشته باشند. در Gen Physio، ما به بیمارانی که دارای چالش های وضعیت بدنی هستند، توصیه می کنیم که چگونه با تنظیم تنظیمات کاری خود یا استفاده از وسایل کمکی، هم ترازی بدن خود را بهبود بخشند.

بهبود سلامت زنان
فیزیوتراپی به زنان کمک می کند تا بارداری سالم و آرام تری داشته باشند. فیزیوتراپیست ها می دانند که تغییرات اساسی بدن در دوران بارداری می تواند به طور قابل توجهی بر سلامت و سلامت عمومی مادر تأثیر بگذارد. فیزیوتراپی برای درمان چندین بیماری مانند درد کف لگن، بی اختیاری روده، فیبرومیالژیا و سایر دردهای مربوط به مراقبت های پس از زایمان استفاده می شود.

پیشگیری از آسیب
بهترین راه برای مقابله با درد ناشی از آسیب، محافظت از خود در برابر آسیب های احتمالی است. فیزیوتراپی استحکام استخوان و عضله را افزایش می دهد و از این رو احتمال آسیب های فیزیکی شما را کاهش می دهد. همه افراد بدون توجه به قدرت عضلانی یا سطح آمادگی جسمانی می توانند هنگام کار یا ورزش از تکنیک های فیزیکی با کیفیت بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی چیست؟ – موارد کاربرد فیزیوتراپی – فیزیوتراپی دیسک کمر – بهترین درمان دیسک کمر