فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی
فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

به طور کلی، فعال ماندن بهترین چیز برای کمردرد است. و ورزش مهمترین بخش هر درمانی است. ورزش می تواند به بهبود انعطاف پذیری، تحرک و قدرت در قسمت پایین کمر شما کمک کند. برخی افراد ورزش کردن با دیگران را آسان‌تر می‌دانند، بنابراین پزشک عمومی یا فیزیوتراپیست شما ممکن است پیوستن به یک برنامه ورزشی گروهی را پیشنهاد دهد.

یک فیزیوتراپیست می تواند به شما توصیه کند دقیقاً چه تمریناتی برای شما مناسب است و چگونه آنها را انجام دهید.

تمرینات فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

ورزش هوازی
این هر تمرینی است که شما را به حرکت وا می دارد و ضربان قلب شما را افزایش می دهد. این مهمترین بخش هر برنامه درمانی فیزیوتراپی کمردرد است. ورزش هوازی می تواند به هر گونه سفتی که ممکن است داشته باشید کمک کند و شما را تحرک نگه می دارد. همچنین به مدیریت وزن شما کمک می کند و می تواند به سلامتی شما کمک کند. فیزیوتراپیست شما ممکن است تمرینات هوازی کم تاثیر را برای شروع توصیه کند. اینها شامل پیاده روی، شنا و استفاده از دوچرخه های ورزشی و دستگاه های استپ است. آنها شما را تشویق می کنند تا هر طور که احساس می کنید بیشتر انجام دهید. آنها احتمالاً ورزش هوازی را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه تا ۵ بار در هفته توصیه می کنند. اما ممکن است لازم باشد با دوره های کوتاه تری شروع کنید.

تمرینات کششی
حرکات کششی انعطاف پذیری در ستون فقرات شما را بهبود می بخشد و تنش را در عضلات حمایت کننده از ستون فقرات کاهش می دهد. شما معمولا این تمرینات را هر روز انجام می دهید. یک تمرین کششی معمولی این است که به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را به سمت خود بکشید تا به آرامی کمر خود را بکشید. یا اینکه بایستید و به جلو خم شوید تا عضلات همسترینگ خود را در پشت پاهایتان بکشید. این می تواند استرس را در قسمت پایین کمر شما کاهش دهد.

تمرینات تقویتی
تمرینات برای تقویت عضلات مرکزی گاهی اوقات می تواند بخشی از برنامه های ورزشی برای کمردرد باشد. عضلات اصلی شما عضلات شکم اطراف معده، عضلات پشت و عضلات اطراف لگن شما هستند. این تمرینات می توانند در کوتاه مدت مفید باشند. اما شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد تمرینات اصلی در دراز مدت مفیدتر از تمرینات عمومی نیستند. بنابراین، ممکن است این چیزی نباشد که فیزیوتراپ شما روی آن تمرکز کند. فعال بودن به طور کلی مهمتر است.

سایر تکنیک های فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

درمان های دستی
فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است آزمایش یکی از تکنیک های دستی (دستی) زیر را پیشنهاد دهد. این همیشه در کنار یک برنامه تمرینی خواهد بود.

موبیلیزاسیون به این معنی است که فیزیوتراپیست شما از حرکات آهسته و ملایم برای کشش ستون فقرات شما استفاده می کند. هدف این است که کمر خود را به محدوده حرکتی طبیعی خود برگردانید. دستکاری به این معنی است که فیزیوتراپ شما حرکات فشاری سریع با دستان خود در نقطه خاصی از ستون فقرات شما انجام می دهد. هنگام انجام این کار ممکن است صدای “پاپ” را بشنوید.

فیزیوتراپیست ها درمان های دیگری مانند تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) ، سوزن خشک ، کشش دستی و مکانیکی ستون فقرات و لیزر درمانی را نیز برای درمان کمردرد مورد استفاده قرار می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی دیسک کمر – درمان دیسک کمر بدون جراحی