مدیریت آرتروز زانو

درمان پارگی رباط صلیبی زانو
درمان پارگی رباط صلیبی زانو
ژوئن 11, 2020
فیزیوتراپی پس از جراحی دیسک کمر
فیزیوتراپی پس از جراحی دیسک کمر
ژوئن 13, 2020
نمایش همه

مدیریت آرتروز زانو

مدیریت آرتروز زانو

مدیریت آرتروز زانو

مدیریت آرتروز زانو

ورزش
برای حفظ سلامت مفاصل باید به طور منظم ورزش کرد. اگر آرتروز زانو دارید، حفظ حرکت بسیار مهم است. سطح تناسب اندام شما هر چه باشد، ورزش به زانو کمک می کند تا بتواند دوباره با فعالیت های عادی روزانه کنار بیاید.

شما باید تعادل مناسبی بین استراحت و ورزش پیدا کنید – اکثر افراد مبتلا به استئوآرتریت متوجه می شوند که فعالیت زیاد باعث افزایش درد آنها می شود در حالی که کم کاری باعث سفت شدن مفاصل آنها می شود. ورزش می تواند عضلات اطراف زانو را تقویت کند، وضعیت بدنی شما را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند، همه اینها می تواند علائم و درد آرتروز را کاهش دهد.

فیزیوتراپیست شما ممکن است ورزش در استخر آب درمانی را توصیه کند. این می تواند به عملکرد بهتر عضلات و مفاصل کمک کند و از آنجایی که آب گرمتر از یک استخر معمولی است، می تواند بسیار تسکین دهنده و آرامش بخش باشد. آب درمانی گاهی اوقات آب درمانی نامیده می شود.

اگر مفاصل شما دردناک هستند، شنا و ورزش در آب می تواند مفید باشد، زیرا آب وزن بدن شما را می گیرد و هر گونه فشار روی زانوهای شما را کاهش می دهد، اما همچنان به شما اجازه می دهد به حرکت ادامه دهید. مهم است که این را با ورزش های تحمل وزن نیز متعادل کنید، مانند پیاده روی، زیرا به قوی نگه داشتن استخوان های شما کمک می کند.

مدیریت آرتروز زانو

انواع مختلفی از ورزش وجود دارد که ثابت شده است به درمان آرتروز زانو کمک می کند. 

دامنه تمرینات حرکتی
اینها برای وضعیت بدنی خوب هستند و به انعطاف پذیری مفاصل شما کمک می کنند. این تمرین‌ها می‌توانند چیزی به سادگی کشش باشند، و مطمئن شوید که مفصل شما در محدوده‌ای از موقعیت‌ها حرکت می‌کند که به راحتی دامنه و انعطاف‌پذیری آن را هر بار کمی بیشتر می‌کند.

تمرینات تقویتی
این نوع تمرین برای بهبود قدرت عضلات کنترل کننده زانو و کمک به ثبات و محافظت از مفصل مهم است. همچنین نشان داده شده است که درد را کاهش می دهد و می تواند از جا افتادن زانوی شما جلوگیری کند و خطر افتادن را کاهش دهد.اگر می توانید سعی کنید حداقل دو روز در هفته ورزش های تقویتی انجام دهید.

ورزش هوازی
ورزش ایروبیک به هر ورزشی گفته می شود که ضربان نبض شما را افزایش می دهد و باعث تنگی نفس می شود. ورزش هوازی منظم می تواند از بسیاری جهات به شما کمک کند. برای سلامت عمومی و رفاه شما مفید است و می تواند با تحریک ترشح هورمون های تسکین دهنده درد به نام اندورفین، درد را کاهش دهد. همچنین می تواند به خواب بهتر شما کمک کند.

انواع مختلف ورزش های هوازی شامل دوچرخه سواری، شنا و پیاده روی است. شما باید به اندازه کافی سخت کار کنید تا نفس خود را از دست بدهید اما همچنان بتوانید مکالمه داشته باشید.

باید سعی کنید هر هفته ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه ورزش هوازی انجام دهید. شما می توانید این کار را در طول هفته پخش کنید و نیازی نیست همه آن را یکجا انجام دهید.

مدیریت وزن
اضافه وزن باعث افزایش فشار روی مفاصل، به خصوص زانوها می شود. احتمال ابتلا به آرتروز و بدتر شدن آرتروز در طول زمان را افزایش می دهد.

کاهش وزن در صورت اضافه وزن می تواند به مدیریت آرتروز زانو و تسکین درد و سایر علائم آرتروز زانو کمک کند. نیرویی که هنگام راه رفتن، دویدن یا بالا و پایین رفتن از پله ها از طریق زانوهای شما وارد می شود، می تواند دو یا سه برابر وزن بدن شما باشد، بنابراین کاهش وزن حتی اندکی می تواند تأثیر زیادی بر فشار روی زانوهای شما داشته باشد.

 

کلمات مرتبط :

مدیریت آرتروز زانو – فیزیوتراپی زانو – درمان آرتروز زانو با تزریق اوزون – فیزیوتراپی خوب در شریعتی