کایروپرکتیک دیسک کمر

آرتروز مچ پا
آرتروز مچ پا
ژوئن 24, 2020
بهترین درمان دیسک کمر
بهترین درمان دیسک کمر
ژوئن 29, 2020
نمایش همه

کایروپرکتیک دیسک کمر

کایروپرکتیک دیسک کمر

کایروپرکتیک دیسک کمر

کایروپرکتیک دیسک کمر یکی از روش های موثر درمانی است که در طی آن درمانگر با استفاده از تکنیک های درمان دستی به درمان دیسک کمر بدون جراح کمک می کند.

کایروپرکتیک روشی ایمن ( بشرطی که توسط فیزیوتراپیست و متخصص درمان های دستی انجام بگیرد ) و موثر درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات است که در بسیاری از موارد نتایج بسیار قابل قبولی به همراه داشته است.

متخصص کایروپرکتیک و درمان های دستی ترکیبی از حرکات، کشش ‌ها، ماساژ بافت نرم و تکنیک‌ های درمان دستی را بر روی عضلات و مفاصل بیمار اعمال کرده و از این طریق به کاهش احساس درد و تسریع فرایند بهبودی کمک می کند.

در این روش از حرکات آرام و بی‌ خطر دست برای دستکاری نقاط خاص در ستون فقرات به منظور آزاد کردن مفاصل یا سایر نقاط بدن که عملکرد مناسب ندارند، استفاده می‌شود.

هدف از درمان های کایروپرکتیک دیسک کمر افزایش دامنه حرکتی مفصل، کاهش آسیب دیدگی های عصب و بهبود عملکرد مفصل است.

اختلال در عملکرد کمر و اندام های تحتانی از دیگر عوارض این بیماری است که با کایروپراکتیک دیسک کمر می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

دیسک ها از اجزای مهم ستون فقرات هستند که نقش مهمی در جذب شوک های وارده به ستون فقرات و جلوگیری از وارد شدن فشار بیش از حد بر مهره ها و آسیب دیدگی آن ها دارند.

در صورتی که هر عاملی سبب وارد شدن فشار بیش از حد بر ستون فقرات یا آسیب و پارگی دیسک ها شود منجر به خروج قسمت میانی دیسک و در نتیجه وارد شدن فشار بر ریشه های عصبی نخاعی می شود.

خروج ماده میانی دیسک بین مهره ای همچنین سبب نزدیک شدن مهره ها و در مواردی سایش آن ها برروی هم می شود که این وضعیت نیز با درد و التهاب شدیدی برای بیمار همراه است.

کایروپرکتیک دیسک کمر از موثرترین روش های درمان دیسک کمر بدون جراحی است که با استفاده از تکنیک های درمان دستی به تنظیم و تطبیق مفاصل بدن در جای اصلی خود کمک می کند.

فواید و اهداف کایروپرکتیک دیسک کمر

  • افزایش دامنه حرکتی ستون فقرات
  • کاه خشکی و سفتی مهره ها
  • تسکین درد کمر
  • کاهش فشار وارده بر اعصاب و ریشه های نخاعی
  • کاهش تورم و التهاب ناشی از درد دیسک کمر
  • بهبود جریان خون که نقش موثری در تسریع فرایند بهبودی دارد.
  • بهبود عملکرد مفصل آسیب دیده
  • افزایش ترشح هورمون های کاهنده درد در بدن

 

کلمات مرتبط :

درمان دیسک کمر بدون جراحی – بهترین درمان دیسک کمر – کایروپرکتیک دیسک کمر – درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی – ورزش دیسک کمر