کشش ستون فقرات برای کمردرد

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بیماری ها
  4. کشش ستون فقرات برای کمردرد
کشش ستون فقرات برای کمردرد

کشش ستون فقرات برای کمردرد یکی از روشهای درمانی است که با هدف رفع فشار کمر و ستون فقرات در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه (فیزیوتراپی در ظفر) ارائه می شود.

هدف رفع فشار کمر کاهش درد کمر با برداشتن فشار از روی دیسک های فشرده شده ستون فقرات است. روش های جراحی و غیرجراحی رفع فشار کمر وجود دارد. درمان غیرجراحی شامل کشش ستون فقرات است، در حالی که روش‌های جراحی شامل دیسککتومی، فیوژن ستون فقرات و لامینکتومی است.

رفع فشار کمر یا رفع فشار ستون فقرات، با کشش ستون فقرات برای کمردرد (برداشتن فشار از روی دیسک‌های ستون فقرات)، درد کمر را کاهش می‌ دهد.

انواع مختلفی از رفع فشار کمر وجود دارد، از دستگاه‌ های کشش ستون فقرات غیر جراحی تا گزینه‌ های جراحی برای مشکلات شدیدتر. محل و علت کمردرد شما نشان می دهد که کدام روش ممکن است بهترین کار را داشته باشد.

کشش ستون فقرات برای کمردرد در موارد غیرجراحی غیرجراحی ممکن است در درمان مسائل فشرده سازی خفیف تا متوسط مانند بیماری دژنراتیو دیسک و فتق دیسک موثر باشد.

کشش ستون فقرات شکلی از درمان است که در آن یک متخصص فیزیوتراپی یا متخصص دیگر آموزش دیده به ستون فقرات شما فشار وارد می‌کند.

این درمان ها فقط باید توسط یک متخصص آموزش دیده با تجربه در استفاده از کشش برای رفع فشار ستون فقرات شروع شود.

این روش درمانی هنگامی که به طور مداوم استفاده می شود، کشش ستون فقرات ممکن است بتواند علائم را از برخی شرایط ستون فقرات تسکین دهد.

کشش ستون فقرات برای کمردرد

به طور کلی، رفع فشار غیرجراحی ستون فقرات با هدف کشش ملایم ستون فقرات و کاهش فشار از روی دیسک های برآمده، فتق یا فشرده شده است.

این روش درمانی باید توسط یک متخصص فیزیوتراپی به صورت دستی یا با دستگاه های کشش ستون فقرات انجام شود.

فشارزدایی دقیق از ستون فقرات می‌تواند فشار منفی بین دیسک‌ ها ایجاد کند که به نواحی فشرده اجازه می‌دهد تا موقعیت خود را تغییر دهند و باعث تسکین درد شود.

رفع فشار جراحی پشت تنها زمانی پیشنهاد می‌شود که روش‌های غیرجراحی تسکین درد کمکی نکرده باشند.

کشش ستون فقرات در چه مشکلاتی کاربرد دارد؟

رفع فشار ستون فقرات به طور بالقوه می تواند علائم بسیاری از علل مختلف کمردرد را از بین ببرد، از جمله:

  • سیاتیک، که درد یا سوزن سوزن شدنی است که از ساق پا می گذرد
  • فتق دیسک
  • دیسک های دژنراتیو
  • فشار دادن اعصاب، که می تواند باعث گزگز یا بی حسی شود
  • تنگی کانال نخاعی که باریک شدن کانال نخاعی است

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی برای دیسک کمر

انواع درمانهای کمردرد

درمان دیسک کمر با لیزر تراپی