کمردرد مزمن

علت کمردرد شما ممکن است پیچیده‌تر از چرخش یا بلند کردن واقعی آن باشد که در وهله اول آن را ایجاد کرده است.

اگر برای انجام کاری در مورد کمردرد تا زمانی که ناتوان‌کننده شود منتظر بمانید، بیش از حد صبر کرده‌اید. کمردرد اکثر افراد در عرض یک یا دو هفته از بین می رود، اما اگر درد شما طولانی مدت یا مزمن است، زمان مراجعه به متخصص ستون فقرات فرا رسیده است.

کمردرد مزمن

کمردرد ممکن است مانند درد، سوزش یا درد تیز یا مبهم باشد که شدت آن از خفیف تا شدید در نوسان است. این می تواند به دلیل آسیب ورزشی، چرخاندن یا بلند کردن چیز سنگین یا کار در حیاط شما باشد.

کمردرد ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد، اما برخی از عوامل می توانند خطر ابتلا را افزایش دهند، از جمله:

  • سن – افراد مسن ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به آرتروز و زوال دیسک باشند
  • شغل – کارمندانی که در مشاغلی که به خم شدن مکرر، بلند کردن اجسام سنگین یا ایستادن یا نشستن طولانی مدت نیاز دارند، بیشتر از کمردرد رنج می برند.
  • وزن – اضافه وزن به ستون فقرات و عضلات کمر فشار می آورد
  • سطح فعالیت – داشتن یک سبک زندگی بی تحرک و همچنین عضلات ضعیف کمر و عدم قدرت مرکزی، آسیب رساندن به کمر را آسان تر می کند.
  • عادات سیگار کشیدن – سیگار کشیدن جریان خون را کاهش می دهد، توانایی بدن شما را برای بهبودی کاهش می دهد و خطر پوکی استخوان را افزایش می دهد.

کمر درد مزمن ممکن است به دلیل انواع شرایط زمینه ای ایجاد شود. از آرتریت نخاعی گرفته تا سیاتیک و فتق دیسک، متخصص ستون فقرات و فیزیوتراپیست تخصص لازم را دارد تا علت کمردرد مزمن شما را مشخص کند و یک برنامه درمانی ایجاد کند که ممکن است مشکل را حل کند یا حداقل کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد.

چه زمانی برای کمردرد مزمن به متخصص فیزیوتراپی ستون فقرات مراجعه کنید؟

گاهی اوقات کمردرد سریع ظاهر می شود و شما دقیقا می دانید که چه چیزی باعث آن شده است. پس از مقداری کشش، استراحت و مسکن‌ها، دفعه بعد به یاد خواهید آورد که با زانوهای خود خم شوید.

اما، در مواقع دیگر، افرادی که کمردرد مزمن را تجربه می‌کنند، اغلب به این فکر می‌افتند: من حتی به یاد نمی‌آورم که درد از چه زمانی شروع شد یا چه کاری برای ایجاد آن انجام دادم. واقعیت این است که منبع کمردرد شما ممکن است همیشه مشهود نباشد – که همچنین می تواند تشخیص زمان مراجعه به متخصص را سخت کند.

پنج علامت زیر احتمالاً نشان می دهد که زمان آن رسیده است که برای کمردرد مزمن خود به متخصص ستون فقرات مراجعه کنید:

۱٫ درد شما شدید است. در حالی که برخی از کمردردها خفیف تا متوسط ​​هستند، کمردرد شدید زمانی است که درد شما ثابت، شدید باشد یا در هنگام استراحت یا شب بدتر شود.

۲٫ درد شما مداوم است. اگر کمردرد شما بیش از سه ماه طول بکشد، مزمن تلقی می شود و ممکن است نیاز به یک برنامه درمانی مناسب داشته باشد.

۳٫ اگر درد شما به سمت پایین ساق پا کشیده می شود، در ناحیه باسن یا پاهای خود بی حسی یا ضعف دارید، یا در پاها و پاهای خود احساس سوزن سوزن شدن دارید، ممکن است نشانه ای از فشار روی ستون فقرات باشد.

۴٫ فعالیت های روزمره سخت شده است. اگر کمردرد شما در حال حاضر بر فعالیت‌های روزمره تأثیر می‌گذارد، اجازه ندهید آنقدر ضعیف شود که شما را از انجام کارهایی که دوست دارید باز دارد.

۵٫ علائم دیگری دارید که نگران کننده است. در حالی که کمردرد نادر است، گاهی اوقات نشانه یک بیماری جدی پزشکی مانند عفونت ستون فقرات یا تومور ستون فقرات است. اگر کمردرد شما با تب، کاهش وزن بی دلیل یا مشکلات روده یا ادرار همراه است، به پزشک خود اطلاع دهید.

راه‌های مختلفی برای درمان کمردرد مزمن وجود دارد، از جمله داروها، فیزیوتراپی، تزریق‌ها و جراحی – با بهترین گزینه درمانی معمولاً بسته به علت و شدت درد شما. ما همیشه ابتدا با استفاده از کم تهاجمی ترین و موثرترین درمان شروع می کنیم. با این حال، جراحی ممکن است در برخی موارد ضروری باشد.

 

کلمات مرتبط :

درمان کمردرد مزمن – اوزون تراپی برای دیسک کمر – درمان کمردرد بدون جراحی – درمان دیسک کمر بدون جراحی – بهترین درمان کمردرد