اوزون تراپی برای زانودرد در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه توسط متخصص ارتوپدی انجام می گیرد تا بیمارانی که نتیجه مناسبی از درمانهای غیرتهاجمی دریافت نکرده اند ، راهی برای تسکین درد خود پیدا کنند.

درد مفاصل چیزی بیش از یک مشکل آزاردهنده است، می تواند تحرک افراد را به شدت محدود کند و بر توانایی فرد برای انجام هر کاری که می خواهد انجام دهد تأثیر می گذارد، به خصوص درد در مفصل زانو.

این به این دلیل است که زانوهای شما بیشتر وزن بدن شما را تحمل می کنند و به شما امکان می دهند به راحتی بنشینید، بایستید، راه بروید، بدوید، بلند کنید، بپرید و خمیده شوید. زانو بزرگترین و یکی از محکم ترین مفاصل بدن شماست. با این حال، از آنجایی که زانو با شبکه‌ای از استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و غضروف‌ها ساختار پیچیده‌ای دارد، به راحتی می‌تواند آسیب یا فرسودگی مرتبط با آرتریت را ایجاد کند که باعث درد مزمن می‌شود.

بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که درد زانو تا چه حد می تواند بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارد تا زمانی که آن را به طور مستقیم تجربه کنید. خوشبختانه، درمان هایی برای زانو درد از جمله تزریق اوزون وجود دارد که می تواند به شما کمک کند سریعتر به زندگی عادی خود بازگردید.

اوزون تراپی برای زانودرد یک گزینه درمانی ایمن و در عین حال موثر است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تقریباً ۲۵ درصد از افراد ۵۰ ساله یا بیشتر به دلیل آرتروز زانو درد، سفتی و کاهش عملکرد زانو را تجربه می کنند. به علاوه، میلیون‌ها جوان هر ساله به دلیل حوادث ناشی از کار و فعالیت‌های ورزشی دچار آسیب دیدگی زانو می‌شوند. برای بیماران تقریباً در تمام سنین، تزریق اوزون به زانو یک درمان طولانی مدت برای تسکین زانو درد بدون جراحی ارائه می دهد.

مهم ترین دلایل زانودرد

آرتروز زانو رایج ترین علت زانودرد در افراد میانسال و سالمند است که می تواند تحرک را محدود کرده و مشکلات زیادی برای فرد ایجاد کند. اوزون تراپی برای زانودرد یکی از روشهای موثر در تسکین درد زانو در مبتلایان به آرتروز زانو است.

آسیب های ورزشی همچون پارگی رباط ها و منیسک زانو از جمله آسیبهای شایع زانو هستند که می توانند منجر به بروز زانودرد شوند.

ازگود اشلاتر ، نرمی غضروف کشش و کیست بیکر نیز از دیگر دلایل بروز زانودرد در افراد هستند.

اوزون تراپی برای زانودرد

اوزون یک مولکول اکسیژن فوق‌شارژ به نام O3 است که بیش از ۱۰۰ سال است برای درمان انواع بیماری‌ها از جمله درد مفاصل استفاده می‌شود. اوزون تراپی پزشکی جایگزینی برای درمان های تزریقی مرسوم و جایگزینی برای جراحی زانو است.

اوزون درمانی نوعی از طب جایگزین است که شامل تزریق گاز ازن به بدن برای درمان بیماری های مختلف است. ادعا می شود که دارای خواص ضد التهابی، ضد درد و بازسازی کننده است.

در زمینه زانو درد، اوزون درمانی اغلب به عنوان یک گزینه درمانی بالقوه، به ویژه برای شرایطی مانند استئوآرتریت، پیشنهاد می شود. طرفداران اوزون درمانی ادعا می کنند که می تواند التهاب را کاهش دهد، درد را کاهش دهد و باعث بهبود بافت مفصل زانو شود. با این حال، تحقیقات در مورد اثربخشی و ایمنی آن هنوز قطعی نیست.

برخی از مطالعات نشان داده اند که اوزون درمانی ممکن است باعث تسکین موقت درد و بهبود عملکرد در آرتروز زانو شود.

اکسیژن درمانی با اوزون ممکن است نقش کلیدی را نه تنها در مدیریت التهاب، بلکه در درک درد (تولید یا کاهش پیام‌های عصبی/درد) ایفا کند.

 

 

بیشتر بخوانید :

ازن درمانی چیست؟

تاثیر اوزون در درمان زانودرد

اوزون درمانی برای آرتروز زانو

درمان دیسک کمر با تزریق اوزون